Мечетям — стоп!

Мечетям — стоп!

У черговій європейській країні виникли проблеми через наміри мусульманської громади звести в центрі міста свій храм. Цього разу соціальна напруга зростає у Польщі. Будівництво великої мечеті у Варшаві поблизу великого торговельного центру «Блу Сіті», що в районі Охота, лише почалося, але вже викликало вкрай бурхливі емоції. Як повідомляє польська «Газета виборча», столиця обклеєна плакатами із закликами до протесту. На окремих із них відтворено «антимечетівський» плакат, який активно експлуатували у Швейцарії перед минулорічним референдумом про заборону будівництва мінаретів.

Обіцянка Богові — не цяцянка

Обіцянка Богові — не цяцянка

Усім набутим на цьому світі ми завдячуємо Богові. 82–річний британський мільярдер Альберт Губей не забував про це ніколи. Коли в 1960–х роках майбутній багатій іще тільки починав кар’єру в бізнесі, то заприсягнувся Всевишньому, що якщо розбагатіє, то на схилі літ поверне все нажите Йому. І свого слова дотримав.

Законом — по вартових «світськості»

Обмежити вплив військових на політичне життя країни та прискорити процес інтеграції дер­жави в Євросоюз — так пояснили головну мету своєї ініціативи автори змін до чинної конституції Туреччини. Пакет поправок до основного закону розробила й подала на розгляд іншим політичним силам правляча консервативно­релігійна Партія справедливості та розвитку. Учора її представники почали обговорення своїх пропозицій із чільними представниками двох опозиційних політичних сил: Народної республіканської партії та Партії національної єдності.

У чаті з прем’єром

За чотири роки кожен громадянин Великої Британії матиме персональний інтернет­сайт. Не для розваги — для спілкування з владою. Як повідомляє британська газета «Дейлі телеграф», таким чином уряд Гордона Брауна прагне мінімізувати кошти на утримання держадміністрацій. Згідно з амбіційними планами влади, внаслідок «цифрової революції» кожен британець зможе, не виходячи з дому, скласти подання на отримання паспорта, сплатити всі податки, отримати водійські права, допомогу з безробіття тощо. «Я прагну, щоб Велика Британія стала світовим лідером у секторі цифрової економіки», — заявив Браун, виступаючи в Палаті громад британського парламенту.

Крок до американської мрії

Палата представників Конгресу США схвалила законопроект про реформування національної системи охорони здоров’я — один із ключових пунктів виборчої програми президента Барака Обами. За реформу проголосували 219 депутатів (при мінімально необхідній кількості в 216 голосів), «проти» — 212 (усі республіканці та понад 30 демократів). Ще раніше цей документ ухвалив Сенат, де перевагу має Демократична партія Обами. Після остаточного узгодження документ буде подано на підпис президенту.

«Жовта картка» для Саркозі

«Жовта картка» для Саркозі

Партія президента Франції Ніколя Саркозі гучно програла вибори до місцевих органів влади. Як повідомляє «Євроньюз», після підрахунку майже 100 відсотків голосів, відданих у неділю в другому турі виборів, правлячий правоцентристський «Союз за народний рух» набирав лише 35 відсотків. Лідирував опозиційний альянс на чолі з соціалістами, який заручився підтримкою 52 відсотків виборців. Крайньо правий Національний фронт здобув 9,2 відсотка голосів.

«Пацієнт», швидше, полетить

«Пацієнт», швидше, полетить

Коли європейська транснаціональна компанія «Аеробус» (Airbus) почала роботу над створенням широко розрекламованого потужного військово–транспортного літака A400M, запит на машину таких можливостей був велетенським. Офіційно проект стартував 2003 року, і вже тоді з різних країн світу на придбання нового літака надійшло близько 200 заявок. Відтоді авіапарки замовників зносилися ще більше, але омріяний транспортник до них так і не надійшов. Замість стати гордістю європейських авіабудівників, A400M ледве не став їхньою найбільшою ганьбою — вже зараз реалізація проекту відстає від графіка на три роки і потребує дедалі більших фінансових вливань.

«Оскар» не пішов у третій вимір

«Оскар» не пішов у третій вимір

«Пані та панове, це шоу тривало так довго, що дія «Аватара» вже залишилася в минулому» — ця іронічна фраза Стіва Мартіна, ведучого церемонії вручення «Оскарів», коротко і ємко підсумувала характер та зміст шоу. 82–га щорічна церемонія вручення нагород Американської академії кінематографічних мистецтв та наук, яка відбулася в ніч із неділі на понеділок у театрі «Кодак» у Лос–Анджелесі, загалом тривала чотири з половиною години, з яких майже третину часу було зарезервовано під телерекламу.

Ця ніч «Оскарів» була заздалегідь запрограмована на змагання двох фільмів. Кожен мав по дев’ять номінацій і репрезентував цілком відмінні тенденції та жанрові напрями сучасного кіно. Пікантності цьому суперництву додавав той факт, що режисерами фільмів–фаворитів виступили колишні чоловік та дружина. Зрештою — напередодні 8 Березня — перемогла жінка.

Стрічка Кетрін Бігелоу «Повелитель бурі» (оригінальна назва The Hurt Locker означає на сленгу «Скриня болю», а патетичний переклад дістався нам від російських прокатників) — похмура реалістична воєнна драма про роботу загону американських вояків–саперів в Іраку — отримала шість «Оскарів», зокрема в головних категоріях: кращий фільм, краща режисура та оригінальний сценарій. «Аватар» Джеймса Камерона — фантастичний фільм про події на далекій планеті, що відкрив еру масового кінематографа у форматі 3–D і побив усі рекорди касових зборів, — здобув три статуетки.

США — Вірменії: визнаємо, сумуємо

Комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США визнав винищення півтора мільйона вірмен на території Османської імперії в 1915—1917 роках геноцидом. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, відповідну резолюцію було ухвалено з мінімальною перевагою: «за» проголосували 23 представники комітету, «проти» — 22. З правової точки зору ухвалений документ ні до чого не зобов’язує — тепер резолюція має надійти на розгляд Конгресу. Втім подальша доля документа залишається під питанням, адже 2007 року комітет уже затвердив схожу за змістом резолюцію, але вона так і не була винесена на розгляд Конгресу. Найімовірніше, так станеться і цього разу.

Тобі, Греціє!

Тобі, Греціє!

Справжній патріот — не той, хто багато про це говорить, а той, хто щось робить для своєї країни. Цю істину підтвердила славетна грецька співачка Нана Мускурі. Після того, як її рідна Греція через кризу опинилася на межі дефолту, 75–річна артистка оголосила, що віддає державі свою пенсію, яку заробила як депутат Європарламенту в 1994—99 роках. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, йдеться про суму в 25 тисяч євро щороку.