Не Путіним єдиним

Якщо загарбати Україну самотужки повністю не вдасться, Москва не проти розділити її з іншими державами. Власне, західні області російській владі ні до чого — гіркий досвід боротьби з УПА, яка мала надзвичайно потужну підтримку місцевого населення, в ефесбешному Кремлі й досі пам’ятають на генетичному рівні.

Ще мить, ще крок... І Росії буде непереливки

Сепаратистські «референдуми» на сході України спонукали Євросоюз удатися до нових санкцій проти осіб та компаній, причетних до дестабілізації й загарбання наших територій. Учора в Брюсселі відбулося засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ. Головним питанням порядку денного була ситуація в Україні.

Далекоглядна Даля

Далекоглядна Даля

Незважаючи на переконливу перевагу чинного президента Литви Далі Грібаускайте над її суперниками по президентських виборах, для остаточного визначення переможця знадобиться другий тур. У першому, що відбувся минулої неділі, глава держави здобула близько 46% голосів.

Два роки з «оновленим» Путіним

Два роки з «оновленим» Путіним

У Росії відзначили одразу дві річниці — «Болотної справи» та початку третього президентського терміну Володимира Путіна. Два роки тому, 6 травня 2012-го, у Москві відбувся «Марш мільйонів». Напередодні інавгурації знову обраного главою держави (після чотирирічної перерви на президентство Дмитра Медведєва) Путіна незгодні з політикою Кремля громадяни вийшли на велелюдний мітинг, вимагаючи чесних виборів.

США допоможуть боротися із терористами. Нігерії

США допоможуть боротися із терористами. Нігерії

Тисячі людей вийшли на вулиці головних міст Нігерії на «Марш мільйона жінок», головною вимогою якого було повернути викрадених радикальними ісламістами школярок. Найбільша маніфестація відбулася у столиці країни Абуджі, де розгнівані родичі полонянок вимагали від уряду та силовиків рішучих дій.

Із гопників — у віце-спікери

В Угорщині склав присягу новообраний парламент. Із 199 крісел дві третини дісталися членам керівної партії «Фідес» (117 мандатів) та її союзникам, християнським демократам (16 мандатів). Решту місць поділили соціалісти, націоналісти та зелені. Віктор Орбан вдруге став прем’єр-міністром і до кінця травня має оголосити склад нового уряду.

Бідний багатого не зрозуміє

У багатьох країнах світу нерівність між бідними та багатими верствами суспільства сягнула найбільшої прірви за останні десятиліття. Як повідомляє «Євроньюз», про це свідчить звіт Організації економічної співпраці та розвитку, представлений на форумі в Парижі, присвяченому цій проблемі.

Війна — війною, а бізнес — за розкладом

Найбільший у Росії Міжнародний економічний форум не дорахується багатьох запланованих учасників. Від участі в зустрічі представників великого бізнесу, що відбудеться 22-24 травня у Санкт-Петербурзі, відмовляються американські фірми. Незважаючи на попередні домовленості, до північної столиці РФ не приїдуть представники гіганта алюмінієвої галузі Alcoa, банку Goldman Sachs і навіть корпорації PepsiCo, яка має дуже сильні позиції в Росії.

На захист російськомовного населення Кореї?

Російська інтервенція в Україну супроводжується значним зростанням активності російських повітряних сил у регіоні Азії і Тихого океану. Мети дві: демонстрація сили та збір розвідувальної інформації — повідомив позавчора командувач Військово-повітряними силами США на Тихому океані, генерал Герберт Карлайл. Він уточнив, що йдеться про польоти російських літаків уздовж узбережжя штату Каліфорнія та навколо американської військової бази на острові Гуам у Тихому океані.

Хто похвалить Путіна краще за всіх...

Журналісти й редактори сайту впливової британської газети «Гардіан» скаржаться на масову атаку лайливих коментарів від проросійськи налаштованих користувачів. Редактор читацького відділу сайту газети Кріс Елліотт обурюється, що під тими матеріалами, які хоч якось стосуються перебігу української кризи (а такі матеріали зараз є провідними в усіх світових ЗМІ), одразу з’являються сотні пропагандистських коментарів від «фанатів» Путіна і його імперських амбіцій.