Попався той, хто підписався

Попався той, хто підписався

З перемінним успіхом триває боротьба з хабарництвом серед прокурорів Донеччини. В нинішньому році вже якось був «попався» співробітник апарату обласної прокуратури, і тоді прокурор Донецької області Олексій Баганець навіть вдався до своєрідного «ноу-хау». Всі його підлеглі були змушені написати розписки про те, що зобов'язуються не брати хабарів. Однак навіть попри це не всі з «підписантів» змогли подолати спокусу грішми. Свіжий тому приклад — затримання «на гарячому» старшого слідчого однієї з районних прокуратур Донецька, який взяв на себе «гріх», еквівалентний тисячі доларів.

«Україна — час діяти!»

«Україна — час діяти!»

Звіт «Україна — час діяти: катування та жорстоке поводження із затриманими в міліції» відома правозахисна організація світу «Міжнародна амністія» оприлюднює сьогодні. Але про результати дослідження дізнаються не лише в Києві, де представниці Amnesty International («Мiжнародної амнiстiї») Галя Ковальська i Хеза Мак Гілл влаштовують із цього приводу прес-конференцію (інтерв'ю з ними «Україна молода» публікувала в минулому номері). За даними «УМ», інтерес до звіту висловили правозахисники Польщі, Росії, Молдови, Великобританії, США, Канади, Данії i Голландії. Тема українських тортур сьогодні пролунає i в інших куточках світу.
Тим, кому ця тема цікава, необов'язково шукати звіт, вивчати всі його 37 сторінок, 20 рекомендацій нашому уряду від Amnesty International та 12 кроків, які слід зробити Україні, щоб подолати проблему катування людей. Адже ексклюзивне право оприлюднити звіт саме 27 вересня міжнародні правозахисники надали саме «Україні молодій». Слід зазначити, що звіт представляє собою невтішні для України висновки дослідників генерального секретаріату «Міжнародної амністії» в Лондоні, які грунтуються на конкретних прикладах катування на стадії арешту та досудового утримання. Наводимо окремі уривки доповіді, які, на наш погляд, є найбільш цікавими.

Тортури — це кримiнальний злочин

Тортури — це кримiнальний злочин

Уже четвертий день в Україні перебувають з візитом представниці Міжнародної правозахисної організації Amnesty International Галя Ковальська i Хеза Макгілл. З Лондона до Києва вони прилетіли, щоб ознайомити українську владу i суспільство зі звітом організації, в якому відзначається, що в Україні все ще поширена практика тортур і жорстокого ставлення до заарештованих з боку міліції. Цей звіт буде оприлюднено в Києві 27 вересня, i до цієї дати загальний доступ до нього неможливий.

Бакая судитимуть у Росії...

Мабуть, знову неспокійно почуває себе колишній керівник Державного управління справами, а нині добропорядний громадянин Російської Федерації Ігор Бакай. Спокою не дає буремне чиновницьке минуле в Україні. Здавалося б, усе було гаразд: поміняв паспорт iз тризубом на іншу книжечку з двоголовим орлом — i ніхто тебе вже назад, у руки правосуддю, не віддасть. До кримінальної відповідальності не притягнуть, меч української Феміди не покарає.

Потрібна гвардія!

Потрібна гвардія!

Навчальну базу Внутрішніх військ МВС поблизу Києва минулих вихідних показували представникам іноземних посольств. Треновані собаки знешкоджували злочинців, спецпідрозділи захоплювали автобуси та будинки, демонстрували віртуозність поводження зі зброєю у двобої, а снайпери вражали мішені.

Третейським — будеш?

Третейське судочинство широко використовується діловими колами світу, але в Україні робить лише свої перші кроки. За своєю суттю такий суд є альтернативною формою захисту прав, законних інтересів громадян і юридичних осіб. Це суд «третьої особи», обраної самими учасниками суперечки.

Фальшування — виборчі, справи — вибіркові

Певен, що більшості моїх співвітчизників вже не хочеться згадувати про минулорічні вибори Президента. А як забудеш, коли досі тривають поствиборчі «розборки»? У Запоріжжі про них знову нагадали, цього разу в обласній прокуратурі.

Мертві душі

Кримінальну справу за фактом зловживання службовим становищем та службового підроблення в місцевому центрі зайнятості нещодавно порушив прокурор Талалаївського району на Чернігівщині.

У «Політбюро» беруть валютою

Не вщух скандал з обвинуваченням першого секретаря Запорізького обкому СПУ Сергія Кузьменка в моральному приниженні голови ОДА Юрія Артеменка (лідер соціалістів врешті оскаржив рішення в апеляційному суді — але не на свою користь), а симпатики Олександра Мороза вже змушені захищати ще одну персону. Принаймні повинні захищати, позаяк саме Соцпартія після Помаранчевої революції наполягала, аби «гуманітарним» заступником запорізького губернатора» був «Валерій Сапронов і ніхто інший.

Буча навколо «Океану Ельзи»

Буча навколо «Океану Ельзи»

У центрі земельного скандалу досить несподівано для більшості українців опинився лідер гурту «Океан Ельзи» Святослав Вакарчук. Кілька місяців тому у вітчизняних мас-медіа з'явилася Інформація про те, що співак нібито незаконно отримав презент від «злочинної влади» у вигляді великого шмату лісу під Києвом. Отож журналісти «УМ» виїхали до Бучі, щоб дізнатися, чи не є земля «Океану Ельзи» плодом чиєїсь хворобливої фантазії.