А ІНШІ ЯК?
До фінального поєдинку Ліги Європи, який відбудеться 18 травня в Дубліні, ще довгих вісім місяців, однак уже зараз усезнаючі букмекери віддають другий за значимістю в Європі футбольний клубний трофей англійському «Манчестер Сіті». Команда Роберто Манчіні, яка влітку була чи не найактивнішою на трансферному ринку, вирішила не плутати карти любителям прогнозів і на старті впевнено (2:0) розібралася в гостях з австрійським «Зальцбургом». Фундамент для звитяги заклав новачок команди Давида Сильва, куплений за 25 млн. фунтів у «Валенсії».
Павло Тимощенко: П’ятиборство в Україні — сімейний вид спорту
«Бронзовий» успіх Вікторії Терещук на Олімпіаді в Пекіні якось відвернув увагу спортивної громади від чоловічої команди сучасних п’ятиборців. Хоча насамперед хлопцям, після того як Вікторія пішла в декретну відпустку, належало відстоювати честь України на міжнародних змаганнях. Естафету від тендітної жінки підхопив Дмитро Кірпулянський, який у 2009 році дотягнувся до «бронзової» сходинки світового п’єдесталу. Проте нинішній сезон донеччанину відверто не вдався: 26–те місце на світовій першості та 30–те — «на Європі» — зовсім не той результат, якого чекали від лідера збірної. Але тут на авансцені «лицарів п’яти якостей» з’явився ще один талановитий хлопець, який добре вміє їздити верхи, фехтувати, стріляти, плавати й бігати — Павло Тимощенко. Виступаючи разом iз Вікторією Терещук у змішаній естафеті, 23–річний киянин здобув для України єдину нагороду на світовій першості, що недавно відбулася в Китаї. Аби в деталях намалювати портрет Тимощенка, кореспондент «УМ» розшукав худорлявого «гладіатора» зростом 191 см в Алушті на відновлювальному зборі.
Одинадцять із десяти
Важко сказати, чи вболівали позавчора прихильники київського «Динамо» за єдиного представника України в Суперлізі — донецький «Шахтар», але багато хто з них точно підтримував «Реал» у його протистоянні з «Аяксом». Підопічні Жозе Моуріньйо мали на руках усі козирі, щоб перемогти недавнього кривдника «біло–синіх». Натомість амстердамська команда позбулася свого «джокера» — через перебір жовтих карток, отриманих у кваліфікаційних раундах ЛЧ, стартовий поєдинок групового етапу пропускав лідер атак і капітан «Аякса» Луїс Суарес. Як результат — комфортна перевага «вершкових» у два м’ячі. «Королівський клуб» на високій ноті почав похід по десятий Кубок чемпіонів.
Разом ми безсилі?
Від минулої суботи чеська Острава споглядає за боротьбою європейських майстрів малої ракетки, які визначають найсильніших у командних та індивідуальних змаганнях. Свято тенісу ледве не зіпсувала... пожежа на головній арені єврофоруму — організатори навіть були змушені на кілька годин відкласти церемонію відкриття. Проте з осередком займання впоралися вогнеборці, і про надзвичайну подію тенісистам нагадував хіба що запах паленого. Ця неприємність давалася взнаки недовго — фахівці застосували активний спосіб провітрювання, увімкнули витяжки повітря.
Боксерки Карибського моря
Відтоді як стартував шостий за ліком чемпіонат світу з боксу серед жінок, більшість поціновувачів цього виду спорту припали до глобусів у пошуках Барбадосу — країни–господарки першості. Після п’яти попередніх планетарних форумів, які проводилися почергово в США, Туреччині, Росії, Індії та Китаї, знайти крихітний острів у Вест–Індії, певно, було непросто.
«Срібні» акорди
Знову, як і навесні, українські борці–«вільники» повертаються з великих міжнародних змагань з однією нагородою. Недавно на континентальній першості в Азербайджані за всю «синьо–жовту» команду віддувався Василь Федоришин (вагова категорія до 60 кг), який тоді зійшов на «бронзову» сходинку п’єдесталу. І тепер, на світовій першості, що впродовж минулого тижня тривала в Москві, олімпійський призер Пекіна–2008 став рятівною паличкою для колективу Руслана Савлохова. У вирішальній сутичці за «золото» Федоришин, перебуваючи за крок до перемоги, віддав її господареві змагань Бесіку Кудухову. На шляху ж до фіналу одесит здолав узбека Ділшода Мансурова, грузина Малхаза Курдіані, турка Ерсіна Сетіна та Зелімхана Хусейнова з Азербайджану.
Негостинна Японія
Спортивний календар перших днів осені виявився насиченим єдиноборствами. У Москві на змагальному екваторі перебуває «мундіаль» з боротьби — вчора жінки–«вільниці» передали естафету чоловікам. А за тисячі кілометрів на схід від столиці Росії, на Японському архіпелазі, позавчора почався чемпіонат світу з дзюдо — боротьби, родоначальниками якої є саме японці.
Дарина Зевіна: Фелпс для мене не орієнтир
Напередодні старту I Юнацької олімпіади в Сінгапурі у плавальному господарстві України говорили про необхідність суттєвого омолодження нашої команди. Тепер же, після завершення планетарних молодіжних змагань, вже ні в кого не виникає сумнівів, що наступні висоти наша жіноча збірна підкорюватиме на чолі з олімпійською чемпіонкою серед молоді в плаванні на спині (дистанція 100 м) Дариною Зевіною. Із Сінгапуру Даша привезла також «срібло» і «бронзу» за дві інші дистанції.
Незважаючи на численні перемоги Дарини у своїй віковій категорії, говорити про народження нової «Золотої рибки», якою була для України Яна Клочкова, ще зарано. Власне, й тренер 16–річної киянки, її батько Юрій Зевін, каже, що такі генії, як Клочкова, народжуються раз на сто років. Хоча, проаналізувавши кар’єру обох плавчинь, кореспондент «УМ» знайшов немало спільного. У 15 років і Зевіна, і Клочкова, представляючи спорттовариство «Динамо», здобули кілька перемог на юнацьких європейських першостях. У 16 років Яна мала в активі першу дорослу медаль планетарних змагань. У такому ж віці наступного року в Шанхаї Дарина дебютуватиме на чемпіонаті світу серед дорослих. У 17 Клочковій підкорився Олімп. Якщо все піде за планом, то й наша сьогоднішня співрозмовниця зможе привезти з Лондонської Олімпіади розкішний подарунок собі до повноліття.
Аби зрозуміти настрої в сімейному тандемі Зевіних, кореспондент «УМ» зустрівся з ним у столичному басейні «Юність». Саме тут п’ять днів на тиждень, двічі на день під керівництвом тата тренується майбутнє українського плавання на ім’я Дарина.
Головне на килимі — захист
Виступ українських борців греко–римського стилю на першості світу в Москві урожайним не назвеш: одне «срібло» Артема Варданяна — ось і весь доробок. До останнього в серцях «синьо–жовтої» делегації жевріла надія на голосний акорд у виконанні Дмитра Пишкова (вагова категорія до 74 кг). Проте, попередньо здолавши чинного чемпіона Європи білоруса Олександра Кікінова, луганчанин поступився у чвертьфіналі представникові Росії Імілю Шарафетдінову, якому, як кажуть, і рідні стіни (й судді) допомогли. Зате у вільній боротьбі ми «з наскоку» взяли «золото».