Лісу зберегли державний «дах»

Довго виношували «доброзичливці» плани з якщо не повної, то бодай часткової приватизації об'єктів лісового господарства, проте на минулих вихідних Президент поставив у цьому питанні крапку. Як повідомляє його прес-служба, Леонід Кучма підписав Указ «Про додаткові заходи щодо розвитку лісового господарства». З оголошеного повідомлення випливає, що реформа системи управління лісами протікатиме не так стрімко, як того хотілося б потенційним торговцям деревиною. І не під тим «дахом». Принаймні Державний комітет лісового господарства залишається комітетом, а не перетворюється на один із численних департаментів Мінекології. Саме він і надалі опікуватиметься державними лісами. На повну інвентаризацію майже 11 мільйонів засаджених деревами гектарів (це 15,6 відсотка території України) та розробку проектів організації і розвитку лісового господарства Держкомлісгосп разом з урядом має аж три наступні роки. За цей же час власне держлісгоспи повинні отримати відповідні документи на право володіння лісовим фондом та державні акти на земельні ділянки, на яких ростуть ліси.

151 том у справі Су-27

Закінчення слідства у цій резонансній справі чекали більш як півтора року. Нарешті слідча група Генеральної прокуратури завершила досудове розслідування кримінальної справи, порушеної за фактом авіакатастрофи військового винищувача Су-27, що сталася 27 липня на Скнилівському летовищі у Львові. Як не дивно, першими про це дізналися російські ЗМІ, і то завдяки Вiталію Домашовцю — адвокату обвинувачуваного помічника керівника польотами підполковника Юрія Яцюка.

Кислотою в очі — спокійної ночі

Надзвичайна подія сталася у київському мікроавтобусі «Богдан», що їхав по 69-му маршруту, повідомляє Маgnolia-TV.com. Зранку в напівпорожню маршрутку зайшов 70-річний чоловік. У руці дідок тримав пластикову пляшку з-під пива, яке пропонував людям дружно розпити. Але оскільки «немолодий орел» явно вже встиг «розігрітися», то на п'яного діда ніхто не зважав.

Убивчий грип

Першою жертвою цьогорічної епідемії грипу стала тринадцятирічна дівчинка з Кривого Рогу, що на Дніпропетровщині. Як повідомили «УМ» у прес-службі Міністерства охорони здоров’я, після розтину лікарі підтвердили попередній діагноз — важкий перебіг токсичної форми грипу, інфекційно-токсичний шок, набряк головного мозку. Головною ж причиною трагічного перебігу подій, як часто трапляється, стало те, що небезпечну вірусну інфекцію не діагностували вчасно.

Немає людини — немає суперника?

Немає людини — немає суперника?

Схоже, що Генпрокуратура Росії не може позбутися розгубленості у зв'язку з гучним політичним скандалом — зникненням ще в четвер кандидата у президенти Росії Івана Рибкіна. Вчора вранці прес-служба Генпрокуратури повідомила агенції «Рейтер», що за фактом зникнення відкрито кримінальну справу за статтею «навмисне вбивство», а буквально через кілька годин «Інтерфакс» повідомив, що цю кримінальну справу закрито за підозрою у скоєнні навмисного вбивства, оскільки наразі Рибкіна не знайдено ні серед живих, ні серед мертвих.

Двоє наших у московському метро

З-поміж жертв вибуху в московському метро (нагадаємо: у п'ятницю загинуло 39 чоловік,134 — поранено) є наші співвітчизниці. «Дві українки постраждали під час вибуху в метро в Москві», — підтвердив «УМ» голова прес-служби МЗС Маркіян Лубківський. Одна з них — Алла Мізинець — у важкому стані знаходиться у реанімаційному відділенні інституту імені Скліфосовського. 26-літня Алла мешкає в місті Українськ на Донеччині. Щодо іншої українки, то стан її здоров'я не є загрозливим, повідомив Маркіян Лубківський, посилаючись на слова самої потерпілої. З цією жінкою, яка просила не розголошувати дані про себе, спілкувалися працівники українського посольства в Москві.

Суд над судом?

Суд над судом?

Цей звичайний робочий понеділок для працівників Дарницького райсуду столиці по-справжньому став чорним: серед білого дня, близько 12-ї години, у приміщенні Феміди стався потужний вибух. У той час, коли у залах засідання розглядали справи, а в коридорах «товклися» відвідувачі, на голови людям раптом обвалилася стеля, почали падати стіни. Внаслідок вибуху постраждали люди: за одними джерелами — 10, за іншими — 8 осіб. Але достеменно відомо, що серед жертв є тяжкопоранені. В основному — це механічні травми: перелами, струси мозку. Усіх постраждалих госпіталізовано до лікарні швидкої допомоги. Наразі говорити про те, якої сили був вибух, дозволяють лише очевидні результати пригоди: повністю знесений стояк на першому і другому поверхах (вибух стався у туалеті на першому поверсі). Вибуховою хвилею винесло всі шибки у приміщенні суду. Без скла залишилися і сусідні будівлі. Очевидці кажуть, що вибух було чутно і за півтора кілометра від місця пригоди. Про масштаби «бабаху» свідчить і той факт, що вибуховою хвилею винесло броньовані двері у деяких кабінетах, відкинуло віконні грати на багато метрів від будинку суду. На місці пригоди працюють фахівці МінНС України, ЦВАРЗ, міліціонери та пожежники, лікарі. І ніхто із них не вдається до коментарів. Мовляв, слідство покаже. Одразу після вибуху поширилася чутка: у приміщенні проводилися зварювальні роботи, вибухнув балон. Однак представники суду повністю спростовують цю версію. До того ж, жодної резонансної справи — з тих, якi привертають увагу ЗМI, у цьому судi не розглядалося.

Українців пронесло?

Свої телеграми-співчуття у зв'язку з московським терактом у Росію надіслали Президент України Леонід Кучма та Прем'єр-міністр Віктор Янукович. «Жорстокість і цинізм цього кривавого злочину викликають обурення в серці кожного громадянина України. Ми поділяємо тяжкий біль від непоправної втрати, котру зазнав дружній народ Російської Федерації, і рішуче засуджуємо тероризм у будь-яких його проявах», — йдеться, зокрема, в посланні українського Президента своєму російському колезі. Віктор Янукович надіслав телеграму главі уряду РФ Михайлу Касьянову: «Глибоким болем відгукнулась у наших серцях звістка про вибух у московському метрополітені, що призвів до численних жертв. Поділяю разом iз російським народом скорботу по загиблих». Прес-служба Кабміну цитує слова Януковича про те, що цей страшний злочин повинен ще більше об'єднати Україну і Росію у спільній боротьбі проти тероризму.

«Страшний сон»

Донну протикорабельну міну часів Другої світової війни, що вже забрала життя двох людей і майже тиждень тримає в напрузі все місто, севастопольські сапери спробують утилізувати сьогодні. Ліквідувати боєприпас піротехнічна група Військово-Морських сил України збирається на полігоні ВМС у районі селища Хмельницьке, що знаходиться за межами міста, повідомляє «Форум». Перед машиною зі снарядом спочатку пустять спеціалізовану вантажівку, яка попередньо «відкатає» дорогу.

Латвійські «більшовики» повалили уряд меншості

Позавчора ввечері прем'єр-міністр Латвії Ейнар Репше після засідання правління партії «Новий час», яку він очолює, заявив про відставку уряду Латвії у повному складі, повідомила латвійська інформагенція BNS. Голова уряду пояснив у поданні про відставку президенту країни, що не бачить можливості для продовження роботи теперішнього кабінету міністрів, який не має підтримки парламентської більшості. Президент Вайра Віке-Фрейберга вчора заявила, що вакууму влади не існує, оскільки уряд у теперішньому складі продовжить роботу до моменту формування нового кабінету міністрів.