Зовсім «синюшний» уряд
Перше, що згадується після вчорашніх подій, — це фраза Віктора Януковича, сказана ним під час президентської виборчої кампанії 2004 року. Пам'ятаєте: «Я вірю, що в нас більше сильних і здорових людей, аніж тих козлів, які заважають нам жити»? Ті вибори минули, але для Януковича «козли» залишилися. Це «помаранчеві» інакодумці уряду антикризової коаліції — мент Юрій Луценко, дипломат Юрій Тарасюк і вояка Анатолій Гриценко. Відучора в уряді залишився тільки останній. Відповідні рішення прийняла вчора Верховна Рада голосами антикризової коаліції та новітніх перебіжчиків із БЮТ. Усе. Універсал вiдкинуто, маски знято...
Після невдалої четвергової спроби відставити Юрія Луценка з посади міністра внутрішніх справ антикризова коаліція таки спромоглася на результативну атаку. Ба, навіть на бліцкриг. Учора в кілька кроків упродовж однієї години було відправлено у відставку і керівника зовнішньополітичного відомства Бориса Тарасюка, і Луценка; затим призначено міністром молоді, сім'ї та спорту «регіонала» Віктора Коржа, а керівником МВС — соціаліста Василя Цушка.
Плебісцит для «ідіотів»
Скандальний політик і депутат Київради Михайло Бродський вирішив порахувати, скільки серед населення столиці ідіотів, а скільки нормальних людей. Для цього він ініціює проведення місцевого референдуму з відставки мера Леоніда Черновецького та всього корпусу Київради.
НОВИНИ ПЛЮС
Б'ЮТь навіть свої...
Антикризова коаліція таки домоглася свого: вона прийняла рішення, яке можна вважати напіввідставкою Юрія Луценка. Сталося це з подачі парламентської комісії з розслідування корупції в органах внутрішніх справ, яку очолює скандальний «регіонал» Володимир Сівкович. Колишній «гебіст» зачитав з трибуни ВРУ звіт комісії, і парламент 232 голосами прийняв постанову, якою фактично підписався під озвученими звинуваченнями. «За» проголосували «регіонали», комуністи і — що найприкріше — 18 БЮТівців. Саме їхні голоси стали вирішальними...
Подання на звільнення і «потiшнi» лампаси
Президент Віктор Ющенко надіслав до Верховної Ради подання на звільнення Ігоря Дріжчаного з посади голови Служби безпеки України. Подання у ВР зареєстрували, але на голосування поки не поставили. Його ще ж має попередньо розглянути профiльний комiтет парламенту.
Борг віддано
Отже, сталося: парламент України прийняв закон про визнання Голодомору 1932—1933 років геноцидом українського народу, а Президент підписав цей акт наступного ж дня. Тобто вчора, як і слід було очікувати, мало не першою на подію зреагувала Москва. Офіційний представник МЗС Російської Федерації Михайло Каминін з жалем розповів пресі, як «ми намагалися пояснити нашим українським колегам, що такого роду питання повинні розглядатися істориками-фахівцями в рамках існуючих двосторонніх відповідних механізмів, і що це питання не варто політизувати». На щастя, українцi цього разу виявилися надто «впертими», аби вирішувати питання українського Голодомору у «двосторонньому» порядку, тож у власній країні дали собі раду самі.
Було у Віті три Юрії...
Міністру молоді, сім'ї та спорту Юрію Павленку проти волі довелося працювати в уряді Януковича більш аніж місяць. Він давно написав заяву про звільнення з посади у зв'язку з переходом його політичної сили — «Нашої України» — в опозицію. Однак тільки вчора Верховна Рада відставила міністра, задовольнивши його рапорт 241 «за».
НОВИНИ ПЛЮС
Американські гірки
Ще вчора вранці офіційний візит Прем'єр-міністра України до США, візит, якого так прагнув Віктор Янукович для самоствердження на Заході, був під загрозою. Янукович зазнав конфузу — і змушений був підписати всі необхідні до візиту директиви, на яких ще минулого місяця наполягав Президент Ющенко. Тільки після цього з Банкової прийшла милостива згода, і заступник голови секретаріату Арсеній Яценюк підтвердив, що «формальні підстави для скасування візиту знято».