Нафті — труба

Більш ніж через три тижні після аварії нафтовидобувної платформи «Діпвотер хорайзон», унаслідок якої у води Мексиканської затоки з «оголеної» свердловини щодня виливалося мільйони тонн нафти, концерну «Брітіш петролеум» удалося знайти спосіб відкачування «чорного золота» з океанського дна. Фахівці «БП» змонтували трубу довжиною 1,6 кілометра й 15 сантиметрів у діаметрі, яку за допомогою дистанційних маніпуляційних роботів приєднали до місця витоку нафти. Тепер по цій трубі паливо потрапляє у спеціальний танкер.

Китайський Ходорковський

Бізнесмен Хуан Гуанюй, який донедавна був найбагатшою людиною в Китаї, наступні 14 років проведе за ґратами. Таким є рішення суду, що визнав Гуанюя винним у хабарництві та незаконних ринкових операціях. Окрім того, екс–мільярдер повинен сплатити штраф у розмірі 600 мільйонів юанів (88 мільйонів доларів).

Реформа «з повагою до України»

НАТО готується до реформування: на саміті, який відбудеться в листопаді у Лісабоні, організація збирається ухвалити нову стратегічну доктрину. Для її розробки було створено групу експертів на чолі з колишнім держсекретарем США Мадлен Олбрайт, яка вчора у штаб–квартирі Північноатлантичного альянсу в Брюсселі представила свій звіт про майбутню стратегію НАТО. Як повідомляє Бі–Бі–Сі, документ складається з трьох головних розділів, присвячених найважливішим на даний момент для Альянсу питанням: війні в Афганістані, відносинам із Росією та протиракетній обороні.

Жертви «грецької хвороби»

Попередження про те, що «грецька хвороба» фінансової кризи та масових протестів проти антикризових заходів влади перекинеться й на інші країни Європейського Союзу, почали справджуватися. У четвер на вулиці румунських міст вийшли тисячі людей, щоб висловити протест проти рекомендованої Міжнародним валютним фондом політики «затягування пасків». У столиці країни, Бухаресті, тисячі протестувальників під прапорами профспілок зібралися біля резиденції президента і будинку уряду, вимагаючи відставки глави держави Траяна Басеску та прем’єр–міністра Еміля Бока, повідомляє «Євроньюз».

На Таллінн чекають у зоні

З наступного року розплачуватися євро можна буде і в Естонії. Єврокомісія (виконавчий орган Європейського Союзу) високо оцінила фінансову політику уряду цієї країни і заявила, що вже в січні 2011–го вона може приєднатися до зони євро, повідомляє Бі–Бі–Сі. Щоправда, ця рекомендація Єврокомісії ще вимагає схвалення всіма 27 країнами–членами ЄС, 16 із яких входять в єврозону.

Наступ зі Сходу

Напередодні початку нового літнього туристичного сезону Світова організація туризму, яка є підрозділом ООН зі штаб–квартирою в Мадриді, оприлюднила кілька звітів: підсумки минулого турсезону, дані про стан туризму за перші два місяці цього року та загальний прогноз на 2010–й. Згідно з цією інформацією, світовими лідерами за кількістю витрачених у подорожах коштів залишаються німці. Минулого року в туристичних поїздках за межами своєї країни вони «викинули» 80,8 мільярда доларів. При цьому саме громадяни Німеччини здійснили найбільше у світі туристичних «вилазок» за кордон.

75-й, наймолодший

75-й, наймолодший

Британська поствиборча інтрига була захоплюючою, але знайшла швидку розв’язку. Ще позавчора вранці новини БіБіСі повідомляли як про майже доконаний факт, що новий уряд сформують Лейбористська та Ліберальнодемократична партії. Нагадаємо, на парламентських виборах 6 травня ці дві політичні сили посіли друге і третє місця за кількістю набраних мандатів і були спроможні разом створити більшість у Палаті громад. Таким чином, вони б «утерли носа» доти опозиційній Консервативній партії, яка перемогла на виборах, але не набрала достатньої кількості місць, щоб автоматично отримати право формувати новий уряд. Задля такої комбінації та збереження лейбористів при владі чинний глава уряду Гордон Браун був готовий поступитися своїм прем’єрським кріслом.

Кривавий понеділок

Минулий понеділок в Іраку став найбільш кривавим днем із початку року. Внаслідок серії терактів, які пролунали в кількох містах країни, включно зі столицею Багдадом, загинуло щонайменше 119 осіб. Поранених — кілька сотень.

Саркофаг «провалився»

Екологія Мексиканської затоки й надалі потерпає від витоку нафти, яка б’є на глибині 1500 метрів зі свердловини, «оголеної» внаслідок руйнації нафтовидобувної платформи «Діпвотер хорайзон». Спроба компанії «Брітіш петролеум» «надягти» на три потужні джерела витоку нафти «заглушку», здійснена цими вихідними, виявилася невдалою. Коли в суботу стотонний саркофаг таки вдалося опустити на дно, то з’ясувалося, що подальше перекачування нафти, яка накопичується під його куполом, є неможливою, оскільки поверхню конструкції покриває так званий метановий лід — кристалічна субстанція, яка складається з частинок метану та води. Цей «лід» забив верхні отвори для відкачування нафти.

Недоперемога

Недоперемога

Результати виборів до Палати громад британського парламенту, які відбулися в четвер, породили більше запитань, ніж відповідей. Формальну перемогу на них здобула Консервативна партія, яка останні 13 років перебувала в опозиції.