Двоголовий Козин

Двоголовий Козин

Ще у 2005 році селище Козин під Києвом не сходило зі сторінок газет та телеекранів. Ще б пак! Мальовничі краєвиди Козина приваблюють багатьох столичних можновладців, які будують тут «хатинки», тож під час розборок у селищі «спливає» чимало відомих прізвищ. Утім уже у 2006 році інтерес ЗМІ до теми розколу громади навколо вкрай дорогої козинської землі значно вщух. Набридло? А може, працівники пера вирішили, що проблема зникла, як крісло посів інший селищний голова?
Утім тут продовжують відбуватися цікаві події. Рік судового протистояння між двома групами селян наразі приніс нові плоди: у Козині активно готуються до нових виборів селищного голови та всього складу селищної ради (22 депутати), які призначено на 25 березня. Вже створено дільничну комісію, півтора тижня тому завершено реєстрацію кандидатів на посади голови та депутатів ради. Адже нинішній склад селради на чолі з Валерієм Гартіком визнано нелегітимним, а всі їх рішення скасовано. Головою ж Козинської селради суд визнав Валентину Горобець, принаймні до нових виборів. У нинішніх перипетіях козинського дуалізму спробувала розібратися «Україна молода».

Оборонявся навіть Дюк...

Оборонявся навіть Дюк...

Власне, до провокацій «самооборонці» були вже готові. Особисто Юрій Луценко ще днів десять тому зазначав, що «антикризовики» готуються до протидії очолюваному ним руху, і при цьому не збираються робити з нього «мученика». Тож коли червоний автобус «Народної самооборони» минулої суботи рушив із Софійської площі Києва на Одесу — в перший яскраво-«синій» регіон на шляху Луценка, всім було зрозуміло: спокійною ця поїздка не буде. Вже за шість годин прогнози підтвердилися: «перлина біля моря» зустріла «м'якими» провокаціями — протягом ночі невідомі обклеїли наліпками з символiкою «НС» відомі пам'ятники, вітрини дорогих магазинів та автівки.

Який тиск вiтається у конституційному «королівстві»

Який тиск вiтається у конституційному «королівстві»

Оновлений ще в серпні 2006 року склад Конституційного Суду досі не «народив» жодного рішення за резонансними конституційними зверненнями, тоді як кількість останніх лише збільшується. За словами голови КСУ Івана Домбровського, нині на розгляді у 18 суддів перебуває вже 60 звернень та подань, з яких 14 подано вже в цьому році.

Херсонський героїн афганського походження

Херсонський героїн афганського походження

125 кілограм героїну орієнтовною вартістю понад 12 мільйонів євро: таким є нещодавній «улов» Служби безпеки України спільно зi спецслужбами Німеччини, США та Туреччини у степах Херсонщини. За транснаціональним наркоугрупованням спецслужби «полювали» чотири місяці, й врешті-решт знищили канал транзитного переміщення героїну через Україну до країн Євросоюзу. Ще у жовтні 2006 року СБУ стало відомо, що вихідці з Азербайджану та Туреччини контрабандним шляхом завезли в Україну велику партію наркосировини (морфіну) й збираються переробити його на особливо небезпечний наркотик — героїн. Саме з цього часу наркоторговці потрапили під негласний «ковпак» спецслужб: перевірялися їхні кримінальні зв'язки за кордоном, плюс СБУ регулярно обмінювалося інформацією з колегами зі спецслужб Німеччини та США.

Хто ставить на Короля

Хто ставить на Короля

Учора, у Верховній Раді активно обговорювали внесене подання Президента про призначення народного депутата з «Нашої України» Віктора Короля головою Служби безпеки. Більшість аргументів парламентаріїв були не на користь генерал-лейтенанта міліції — колишнього заступника міністра внутрішніх справ та начальника податкової поліції часів «раннього Кучми». Воно й зрозуміло, адже цьому досвідченому силовику, який ще з 1998 року перебуває на парламентській роботі й усі три скликання входить до Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, мало відома специфіка спецслужби.

Народжені під конвоєм

Народжені під конвоєм

Як тільки у жінки починаються передпологові перейми, чергові викликають «швидку». Грати лишаються позаду, але породіллю супроводжує конвой із трьох чоловік у цивільному (щоб не привертати зайвої уваги й не перелякати законослухняних молодих мам у пологовому відділенні місцевої лікарні). Конвой не залишає засуджену ні на мить, у тому числі й під час пологів. Коли ж дитя народжується на світ, воно ледь не одразу потрапляє за грати — до спеціалізованого дитячого відділення.
У системі виконання покарань є свої медики, тож стан породіллі та її дитини після пологів доглядають саме вони, але в Україні лише дві жіночі колонії (з одинадцяти) мають такі спеціалізовані дитячі відділення — в Одесі (де зазвичай перебуває близько 60—70 немовлят) та у Чернігові (15—20 дітей). У цiй, Чернігівській, виправній жіночій колонії №44 побував i журналіст «УМ».

Конституція: перезавантаження

Ще на минулому тижні стало відомо, що Президент Віктор Ющенко розглядає можливість проведення всеукраїнського референдуму щодо конституційного ладу в державі. На Банковій хотіли б дізнатися, яким цей лад бачить народ: чи слід скасувати посаду Президента і всі владні повноваження віддати парламенту, чи, навпаки, слід створити нову систему балансу між окремими гілками влади. Водночас саме під час загальнонаціонального «круглого столу», який має відбутися в середині лютого, глава держави планує обговорити зміни до Конституції. Представник Президента у Верховній Раді Роман Зварич запевняє, що тут у жодному випадку не йдеться про скасування політреформи, а лише про вдосконалення Конституції.

Перший закон-сирота

Перший закон-сирота

Скандальний закон «його величності Прем'єра» таки опубліковано — його текст з'явився в п'ятничних номерах парламентської газети «Голос України» та газети центральних органів виконавчої влади «Урядовий кур'єр». «Антикризовики» натякають, що відтак закон про Кабінет Міністрів офіційно набув чинності, на Банковій, навпаки, не визнають його легітимність i вже підготували подання до Конституційного Суду зі статусом першочергового щодо законності цього закону. Цікаво, що вперше за роки незалежності закон було опубліковано без підпису Президента. Втім свій автограф, як це передбачено законодавством, не поставив у 2007 році й Голова Верховної Ради Олександр Мороз. I «Голос України», i «Урядовий кур'єр» подають прізвище Мороза наприкінці документа тільки у прив'язці до іншої дати — 21 грудня 2006 року. Цей підпис спікер поставив ще тоді, коли закон вперше подавався на розгляд Президенту й був згодом заветований. Вдруге Мороз так i не розписався, щоб не брати на себе відповідальність за ймовірне визнання закону неконституційним.

«Чистка» й «утруска» від Цушка

«Чистка» й «утруска» від Цушка

«Нормальний генерал завжди напише рапорт, коли його про це попросять», — так ще тиждень тому пояснював перший заступник міністра внутрішніх справ Михайло Корнієнко потребу в «чистках» на рівні керівництва облуправлінь міліції. І запевняв, що у кадрових ротаціях немає ніякої політики — лише суцільна «дисциплінарка». Мовляв, до квітня проведемо атестацію особового складу і за її результатами визначимо, хто залишиться на службі, а хто ні. Але до квітня чекати не стали. «Чистки», про які екс-керівник МВС Юрій Луценко попереджав ще позаминулого понеділка, розпочалися: попередні поодинокі звільнення відучора стали масовими. Чимало регіональних «ментів» таки написали рапорти, як їм i було запропоновано, відтак половина областей України отримала нових начальникiв УВС — керівників міліції змінено у 12 областях, а також у Києві та Севастополі.

Переляк Рудьковського минає?

Скандал навколо міністра транспорту та зв'язку Миколи Рудьковського починає потроху вщухати. Нагадаємо, що за ініціативою Президента Віктора Ющенка Прем'єр-міністр Віктор Янукович дав доручення провести службове розслідування щодо участі міністра в організації приїзду до України представників туркменської опозиції в грудні 2006 року. Сам міністр каже, що телефонував до окремих дипломатичних представництв приватно й просив прискорити видачу віз друзям-туркменам не як посадовець. Але службові інструкції все ж порушував, втручався в компетенцію МЗС, заявляють із Банкової.