Ротація річних експедицій відбулася на українській станції «Академік Вернадський»: команда 28-ї української антарктичної експедиції вирушила додому після року роботи на крижаному континенті, а на її місце заступає команда 29-ї УАЕ.
«Україна молода» продовжує журналістське розслідування, щодо діяльності «п’ятої колони» в Україні та переслідування науковців, які розкривають злочини кремля та відновлюють Українську історичну школу.
Такий унікальний за форматом науковий форум, як Академічні читання пам’яті засновника й першого президента АН вищої школи України, визначного українського фізика, професора Віталія Стріхи (1931—1999), розпочав третє десятиліття своєї історії.
Неандертальці мали великий мозок, власну мову і досить складні інструменти – це показують численні дослідження. То чому ж неандертальці вимерли, а Homo sapiens залишилися, яка перевага дозволила нашому виду виграти в цій боротьбі.
Механізм формування пам’яті в птахів, які заготовляють їжу дослідили науковці. Активність у їхньому мозку, яка при цьому виникає, є подібною до штрих-коду. Такого висновку дійшли американські вчені.
Герой України, громадський та політичний діяч, доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, народний депутат України І-IV скликань Ігор Юхновський пішов у засвіти у віці 98 років.
В азербайджанській Нахічевані під час розкопок могил у некрополі мідної доби археологи знайшли залишки жіночих тіл, похованих зі зброєю — дуже гострими стрілами, бронзовим кинджалом, булавою, а також з прикрасами.
Про колонізацію Марса в космос можуть полетіти хіба-що мрії. Учені з’ясували, що тривале перебування на Червоній планеті неможливе через високий рівень радіації.