В Одесі все спокійно

В Одесі все спокійно

Ще ніколи Одеса не виглядала такою порожньою, як у суботу 2 травня. Цьому посприяла не стільки прохолодна погода, скільки страх перед iмовірними провокаціями, про які напередодні безперервно ширилися чутки. Тож цього дня на вулицях зрідка можна було побачити перехожих, частково не працювали торговельно-розважальні центри, банкомати, були перебої з мобільним зв’язком.

Жалобний травень

Пройшов рік iз часу масових заворушень у центрі Одеси, які завершилися пожежею в Будинку профспілок. За цей час правоохоронні органи, яким було доручено проводити слідство, спромоглися однозначно назвати лише кількість жертв і постраждалих. За офіційними даними, в районі Грецької площі, де почалися сутички, 18 осіб отримали вогнепальні поранення, шестеро з них загинули.

Поліцейська академiя-2

Поліцейська академiя-2

Відучора одесити і мешканці області змогли долучитися до реформи міліції, яку цього року оголосило оновлене Міністерство внутрішніх справ. Нову концепцію безпеки міста, важливою складовою якої є нова патрульна поліція (гібрид ДАІ та патрульно-постової служби), презентував міністр внутрішніх справ Арсен Аваков разом iз Петром Порошенком під час візиту Президента.

Назад, у 90-ті?

Не встигли ще одесити відійти від стрілянини у центрі міста (нагадаємо, 30 березня невідомий випустив шість куль у підприємця і волонтера Ігоря Рачила, від яких він помер у лікарні), як місто вразив новий небачений за нахабством злочин.

Мокра печатка квiтня

Рання весна, певне, вирішила взяти приклад із холодної, похмурої і затяжної зими. Дощі на всій території України тривають уже другий тиждень поспіль і припинятися скоро не планують, готуючи нові й нові сюрпризи. Так, в Одесі тихий кількаденний дощ перейшов у справжній шторм. Шквального вітру не витримали навіть старі дерева.

Вождя — на поповнення бюджету

За кілька тижнів центральна площа Слов’янська має бути звільнена від пам’ятника Леніну. Принаймні виконуючий обов’язків міського голови Олег Зонтов пообіцяв розглянути питання про демонтаж пам’ятника вже на наступному засіданні міськради, однак запропонував не знищувати пам’ятник, а перенести у місцевий парк.

«Артек», прощавай!

«Артек», прощавай!

Відучора мрія усіх радянських піонерів — дитячий табір «Артек» — остаточно перестав бути «нашим». Рада міністрів Криму перереєструвала дитячий центр як федеральний державний бюджетний заклад і передала у безоплатне користування управлінню справами президента РФ.

Не до сміху

Не до сміху

Уже не перший рік 1 квітня Одеса перетворюється на Всесвітню столицю гумору, приваблюючи туристів яскравими карнавалами, нетрадиційними пам’ятниками та іншими гумористичними акціями. Однак цього року традиційного Дня сміху в Південній Пальмірі таки не буде. Місцева влада прийняла таке рішення з огляду на небезпеку терактів, які протягом останніх півроку, попри посилені заходи безпеки, час від часу стаються в місті.

Узяли вогонь на себе

Весняна звичка селян прибирати двори та городи і масово спалювати там сміття чи стерню може стати справжнім стихійним лихом. Лише на Чернігівщині днями спалахнуло кілька масштабних пожеж. За один день там виникло 19 пожеж, вигоріло близько 90 га території та пошкоджено 11 будівель і споруд.