Польові дослідження нової політики

Польові дослідження нової політики

В Україні таких партійних передвиборчих з’їздів ще не було — не просто в селі, а ще й на кукурудзяному полі. Саме такий антураж обрала для презентації свого походу на вибори партія Наталії Королевської «Україна — Вперед!». Загалом близько тисячі учасників та гостей передвиборчого форуму цієї політичної сили першого серпневого вечора приїхали в село Буки Сквирського району Київської області. Саме тут розташовується резиденція відомих сквирських агропромисловців Суслових. Місцеві мешканці вважають її справжньою візиткою не тільки села, а й усього району. Син Євген — народний депутат України, заступник голови партії.

Тут є храмовий комплекс із ландшафтним парком. Хоча все це — приватна власність, для всіх охочих вона є абсолютно доступною. А подивитися є на що: церква святого Євгенія, дзвіниця святого Даниїла, каплиці, вишукані скульптури, оригінальні альтанки, водоспад, водяний млин, навіть невелика гідроелектростанція. Біля головного входу до маєтку красується фонтан Дружби народів, більш відомий серед киян під назвою «Рулетка» — той самий, який свого часу був «родзинкою» головної столичної площі. Минулого року колишній міський голова Сквири Євген Суслов відновив його та облаштував у рідних Буках.

Легендарний «калаш»

Легендарний «калаш»

У який би дорадник ви не заглянули, цікавлячись біографією всесвітньо відомого 92–річного конструктора стрілецької зброї Михайла Калашникова, скрізь побачите, що народився він у селі Кур’я Алтайського краю. І ніде не знайдете, що видатний росіянин, гордість СРСР і Росії Михайло Калашников має українське коріння. Козацькому селу Славгород Краснопільського району Сумської області судилося стати прабатьківщиною легендарного творця «калаша». Саме в цьому селищі, яке тоді належало до Охтирського повіту Харківської губернії, 1–го лютого 1883 року з’явився на світ батько майбутнього винахідника Тимофій Олександрович Калашников.

Кирил будує «русскій мір»

Очільник Російської православної церкви, патріарх Кирил, знову збирається в Україну — на День рівноапостольного князя Володимира, 28 липня. Це буде перший візит предстоятеля РПЦ до нашої держави цього року, хоча загалом він приїжджав в Україну вже п’ять разів. «Такі часті візити патріарха пов’язані, в першу чергу, із побудовою в Україні так званого «русского міра», який він проповідує, та втіленням російської імперської ідеї в сучасних реаліях. Ідея «русского міра» полягає у спільності народів, об’єднаних православною вірою. Цілі патріарха відображено в його виступах та діях. Таким чином він намагається впливати на релігійну ситуацію в Україні», — коментує ситуацію «УМ» голова Інформаційного управління Київської патріархії єпископ Євстратій.

Вогненний слон

Вогненний слон

Позавчора о 15–й годині співробітники Київського зоопарку вийшли зустрічати нового слона. Азіатського слона на ймення Хорес, що в перекладі з санскриту означає «вогонь», везли майже 18 годин фурою з Росії, з Ростовського зоопарку.

Геолог зі 111–річним життєвим досвідом

21 лютого рідні, знайомі та журналісти вітали бабусю–довгожительку з днем наро­дження. Антоніна Тищенко народилася 21 лютого 1901 року в селі Покошичі Чернігівської області. Зараз ювілярка живе разом iз 82–річною донькою Іриною та онуком Андрієм у центрі Києва.

Футболу і борщу!

Футболу і борщу!

Він теж дуже любить футбол. Всесвітньо відомий тенор Пласідо Домінго, переговори про українську гастроль якого без успіху тривали 12 років, таки вирішив заспівати в Києві. І приїде він — тому що Євро. Концерт відбудеться 29 червня.

Знову в зоні досяжності

Знову в зоні досяжності

Чорнобильська зона знову «ласкаво просить» до себе організованих сталкерів. Днями турфірмам дозволили проводити екскурсії в зоні відчуження, повідомив голова Всеукраїнської асоціації туроператорів Ігор Голобуха. Заборона, нагадаємо, діяла з 21 червня.