За що воюємо на Донбасі?

За що воюємо на Донбасі?

У Станично-Луганському районі Луганської області, більша частина якої підпорядкована Україні, із 24 середніх шкіл усього дві школи є українськомовними. Одна з таких шкіл — Чугинська загальноосвітня І — ІІІ ступенів, де впродовж 15 останніх років навчання здійснюється винятково державною мовою.

Чи запануємо ми, браття, у своїй сторонці?

Чи запануємо ми, браття, у своїй сторонці?

Часто можна почути нарікання на те, що наша країна навіть в умовах війни не має своєї пропаганди. Хочу з цим не погодитися. Адже саме офіційна пропаганда сьогодні наполегливо експлуатує міф про те, що Україна — багатонаціональна держава, а українці — поліетнічна нація.

Патріотизм без ідеї

Патріотизм без ідеї

Кілька років тому польське міністерство культури та національної спадщини запустило в інтернеті освітній веб-сайт для 4-5 річних дітей, який допомагає юним полякам засвоїти стандарти рідної культури. Тут діти можуть в ігровій формі помандрувати теренами Польщі, довершити художні полотна Яна Матейка і допомогти Фридеріку Шопену скомпонувати музичні твори...

«Герой» без люстрації?

«Герой» без люстрації?

Когорта Героїв України може поповнитися «гідним» представником — талановитим імітатором патріотичної діяльності на Донбасі Володимиром Семистягою. З подачі Ірини Верігіної 10 жовтня це звання запропонував присвоїти йому чинний голова Луганської ОДА Геннадій Москаль. Спробуємо в люстративному ключі розглянути портрет цього діяча.

Рік 14-й — продовження 33-го?

Рік 14-й — продовження 33-го?

Для небагатьох інтелектуалів, глибоко обізнаних із наслідками Голодомору-33 для сучасного суспільства України майже немає сумнівів, що сталінський геноцид українців 1933 року «відкрив шлюз» і для нинішньої путінської гібридної війни на Донбасі. Про те, що коїться сьогодні на Донбасі, певно, знають усі читачі «УМ».