Закони тут якісь японські...

П'ятнадцять тисяч позовів — це сумний рекорд — уже надійшли до Європейського суду з прав людини. Окреслився зручний метод розправи над людиною — кинути за грати, «пришивши» кримінал. «Україна за кiлькiстю населення — у третій десятці країн, а за кількістю засуджених за кримінальні злочини — на непочесному 8-му мiсцi, — заявила координатор Українсько-американського бюро з прав людини Тетяна Яблонська.

Корупція в освіті — кому вигідно?

Корупція в освіті — кому вигідно?

Далекого 1958-го у повстяних капцях на ногах і з дерев'яним чемоданчиком під пахвою мій тато приїхав вступати до Київського університету імені Шевченка. «Куди ти їдеш, сину, — побивалася бабця, — в університети ж беруть тільки за хабарі!». Провінційний юнак iз багатодітної сім'ї хабарів не мав, тож вступив на омріяну «журналістику»... з четвертого разу. Радянські часи змінилися на незалежно-ринкові. Звичаї лишилися незмінними.

Наставляй кишені, Україно

Наставляй кишені, Україно

Свій щорічний звіт оприлюднив Комітет ООН у справах торгівлі та інвестицій, і «месидж» солідної групи економістів за підсумками 2004 і очікувань 2005—06 років такий: Україна як друга за величиною країна Європи цікава для інвесторів не природними ресурсами, подібно до інших екс-радянських республік, а широким колом галузей; тут уже успішно здійснено низку інвестиційних проектів у виробництві споживчих товарів і будівельних матеріалів, роздрібній торгівлі, а також у сфері телекомунікацій.

«Великі шахраї» з «Малої флотилії»

У Дніпровському районному центрі зайнятості міста Києва викрито злісного неплатника обов'язкового внеску у фонд безробіття — дитячу веслувальну школу «Мала флотилія». У 2003 році педагоги недоплатили аж 10 гривень. Розкрадачів ударено по руках штрафом майже стократним — 833 гривні 06 коп. Мабуть, щоб олігархи тремтіли.

Знання не купиш?

Знання не купиш?

Ця жіночка незмінно стоїть на гомінкому переході станції київського метрополітену, тримаючи в руках табличку з нічим не прикметним написом «Дипломи, освіта». Це вам пропонують придбати документи про вищу, середню технічну, середню освіту. «Невже справжні?» — зачудовано цікавимося. «Ну... майже», — пояснюють кореспондентові «УМ».

Про супчик «Бляха-муха»

«Йо ма йо, тату!» — чую за спиною голос восьмирічної доньки. Перелякано озираюсь — людоньки! — хоч би хто з сусідів чи знайомих бува не почув нашої бесіди. Грізно дивлюсь на дитину, але все гаразд. «Йо-ма-йо» — це батончик такий шоколадний, Тетянка з'їла половинку раніше, а тепер лізе до батькової сумки по решту.

Китайська грамота

— Доблій день! Як ся маєсь? — обличчя студента Лю Юнь Тао розпливається в усмішці, бо для українця ефект від колоритного «як ся маєш» з вуст представника жовтої раси завжди передбачуваний і стовідсотковий. Юнь Тао, якого одногрупники з Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка звуть просто Юрою, один iз кращих на своєму другому курсі. І не тільки тому, що в заліковці у нього лише «добре» і «відмінно»: у позаурочний час «Юрко» ще випускає ієрогліфами київську газету «Українсько-китайський бізнес» iз тижневим тиражем 3 тисячі примірників.

Скресла крига на Матвіївській

Для десятитисячної армії українських веслувальників починається новий сезон. Про його перспективи розповідає в інтерв'ю кореспондентові «УМ» президент Федерації веслування на байдарках і каное Валерій Миколайович Жуляєв.

Студент на всю Європу

До 2010 року в Європі має сформуватися єдиний освітній простір. Про це в італійській Болоньї п'ять років тому домовилися поважні представники 29 країн континенту. Єдині стандарти з предметів обраної спеціальності дозволять студентові мандрувати освітніми закладами різних країн у пошуках найбільш прийнятного. Перший рік повчитися, скажімо, у Варшаві, другий курс завершити у Берліні, а на третій перевестися до Лондона. Максимально спрощена система переводу підкріплюватиметься ще багатьма перевагами. Серед них — єдині умови визнання дипломів усіх європейських університетів і не обмежене географією працевлаштування молодих фахівців.

Ми журналістику вчили не за Гегелем

За рекомендацією Міністерства освіти і науки побачив світ «Словник образотворчих засобів. Тропи і стилістичні фігури» відомого вченого і педагога Віталія Святовця. Адресований широкому колу студентів-гуманітаріїв і поціновувачів красного письменства, словник містить 74 енциклопедичні статті про основні засоби красномовства, починаючи від «Алегорії» з «Гіперболою» і закінчуючи «Сарказмом» і «Хіазмом». Причому теорії й історії — спеціально для студентів — мінімум, а більше найкращих прикладів з літератури, фольклору і журналістики.