Не хлібом єдиним
Не лише святі хліб уміють випікати — це кожна господиня може робити власноруч. Ось рецепт хліба з додаванням картоплі, який довго не черствіє. Інгредієнти для приготування двох кілограмів домашньої смакоти (три буханці середньої величини): 1400 г борошна, 30 г дріжджів, 10 г цукру, 800 г молока, 25 г солі, 120 г звареної картоплі.
Кава «для мисливців»
Прекрасна половина подружжя письменників Лапікур — пані Наталя — про свою, приправлену гумором, збірку кулінарних історій «Свекруха Лапікуриха» каже: «Вона трохи не закінчена, тому видавництвам її ще не пропонували». А почала збирати цікавинки, пов’язані із приготуванням їжі, років 10 тому. І першим, про що розповіла, звісно, був український борщ. Але ми пропонуємо від пані Наталі розділ «Кава-кавонька-кавуся»:
Швидкогроші хороші
Золотого правила задовольняти свої потреби відповідно до можливостей непорушно дотримуються багато людей. Утiм часом долають спокуси, ще гірше — хвороби чи інші неприємності, і тоді згадуєш про можливість узяти хоча б невеликий кредит у банку. Звичайно, можна попросити в борг у родичів чи сусідів. Але народна мудрість вчить: хочеш нажити собі ворога — позич у друга гроші.
Патрiоти в магазинi
«Я не толерантна і не політкоректна. Зараз — війна, і я воюю за свою країну. Поки що — економічно й інформаційно», — так категорично налаштованi зараз багато покупцiв, якi після воєнної агресії Кремля на території Криму оголосили бойкот російським товарам. Юлія Савостiна, журналiст i блогер, упродовж року проводила патріотичну акцію «Як прожити 365 днів, купуючи тільки українське».
Вскочити в останній вагон
Наближення зими актуалізує бажання хоч на кілька днів влаштувати собі справжнє свято. Бажано за межами свого повсякденного існування — за кордоном або хоча б в іншому місті рідної країни. І хоча до омріяних новорічно–рiздвяних вихідних iще місяць, це тільки здається, що їх планування–організація ще трохи може почекати.