Постріл в електорат: на місце стрілянини Пашинський викликав спецпідрозділ «Титан»
Напередодні Нового року — 31 грудня — народний депутат Сергій Пашинський влаштував із 38-річним В’ячеславом Хімікусом конфлікт, який закінчився перестрілкою.
Напередодні Нового року — 31 грудня — народний депутат Сергій Пашинський влаштував із 38-річним В’ячеславом Хімікусом конфлікт, який закінчився перестрілкою.
Андрій Даховський народився у Ленінграді в родині науковців. Він мав всі шанси стати вченим фізиком, але натомість обрав шоу-бізнес. Працюючи доцентом кафедри вищої математики в Одесі, він спочатку поєднував наукову діяльність з популярним у той час продажем компакт-дисків.
Його високість Принц данський Йоахім днями приїздив в Україну на чолі делегації представників великих аграрних компаній Данії. Конференція в Києві, поїздка на Канівський сирзавод, семінар-знайомство з представниками Української аграрної конфедерації, Миронівських хлібопродукту та свинокомплексу ТОВ «Нива Переяславщини», де півроку тому за українські гроші почали вирощувати данські породи свиней за данськими ж технологіями — таким був триденний маршрут гостя в Україні. Зацікавленість принца українським сільським господарством не випадкове, адже він сам живе в помісті Schackenborg, що у південній Ютландії і керує циклом польових робіт. У Копенгаген Принц Йоахім відлітав, задоволений від побаченого і почутого.Він не переставав захоплюватися українськими чорноземами, можливості яких знає із власного досвіду — у його помісті є аналогічні за родючістю землі.
Сьогодні Верховна Рада викликає представників Мінагрополітики, щоб ті відзвітували, як просуваються переговори з Росією з врегулювання м'ясо-молочної «торгової війни». Нагадаємо, що вже третій тиждень, як росіяни відмовилися від українських сирів та ковбас, посилаючись на порушення ветеринарно-санітарних вимог при перевезеннi товарів через кордон. Як наслідок, постраждали більшість українських селян. Бо молокозаводи тепер купують у них молоко дешевше — не по 1,35—1,4 гривні за літр, як перед новим роком, а по 80—90 копійок.
Віце-прем'єр-міністр з питань АПК Юрій Мельник вважає: цю ситуацію великою мірою спричинили керівники Мінагрополiтики, які не змогли ні вчасно спрогнозувати скандал, який назрівав не один місяць, ні швидко врегулювати проблему.
Другий тиждень цукор зникає з прилавків і дивує новими цінниками. Чи не єдиний виняток — столичний гастроном на бульварі Тараса Шевченка, розташований за кілька десятків метрів від Держкомрезерву. Там учора можна було спостерігати майже комічну картину: розлючена продавщиця торгувала двома видами цукру — однаковісінькими зовні, але за різну ціну. Кілограм одного, звичайного, коштував 5 гривень 26 копійок, а іншого, з табличкою «Держ. резерв», — 3 гривні 30 копійок за кілограм. «Один більш солодкий, а інший — ні, бо кристалики там дуже великі», — перемовлялися в черзі покупці й розгрібали дешевий товар. Проте більшості українців так не пощастило.
Іван Плющ, легенда українського парламентаризму, єдиний народний депутат, якого обирали Головою Верховної Ради двічі, ніколи не соромився свого селянського походження. Він і сьогодні переконаний, що підйом сільського господарства має стати завданням № 1 для нової влади. Ми наперед домовилися, що наша розмова стосуватиметься шляхів подолання соціально-економічної кризи в аграрному секторі, проте оминути кількох політичних питань я не змогла. Адже, окрім усього, Іван Степанович входить до координаційного комітету коаліції «Сила народу», яка об'єднала структури «Нашої України» і БЮТ задля перемоги Віктора Ющенка.
Як у пушкінській казці «Про мертву царівну і сім богатирів» брехливим виявилося безневинне дзеркало, що казало правду, так для української влади «неправильними» є найшановніші у світі соціологічні методики. У 2002 році наші соціологи отримали «комплімент»від тодішнього глави Адміністрації Президента Володимира Литвина. Доктор історичних наук, очоливши блок «За Єду!», порівняв соціологію з проституцією. Нині ж проти дослідників громадської думки ополчилося оточення Віктора Януковича. Причина — екзит-пол, тобто опитування виборців у день виборів, який 31 жовтня збираються провести п'ять найповажніших українських соціологічних служб — Київський міжнародний інститут соціології, Центр економічних і політичних досліджень імені Разумкова, центри «Соціальний моніторинг» і «Соціс» та фонд «Демократичні ініціативи». Соціологи планують опитати 50 тисяч виборців. Як відомо, проведення екзит-полів та паралельного підрахунку голосів є загальноприйнятою практикою: якщо вибори не фальсифікують, то показники таких соцопитувань і офіційні результати майже не відрізняються.
Сьогодні починається шоста сесія Верховної Ради. Їй суджено стати однією з найбільш гарячих в історії українського парламентаризму. Враховуючи поточну політичну ситуацію, у Верховній Раді буде дуже і дуже спекотно: насуваються вибори, у планах — чергові «сіквели» політреформи, вигулькнули питання з Іраком, прийняттям-неприйняттям бюджету, а ще є понад тисячу законопроектів. Глава парламенту Володимир Литвин, який за накалом пристрастей порівняв нинішній часовий проміжок із переломом між 80-ми та 90-ми, вважає, що саме ВР мусить стати центром стабільності в суспільстві.
Окрім Дня знань, з 1 вересня уряд вирішив організувати ще одне свято — нагодувати свій народ дешевим хлібом. Мовляв, усі підстави для цього є: країна зібрала 35 мільйонів тонн ранніх зернових, 18 з яких — пшениця, ціни на зерно знизилися, отож і батонам час дешевшати. Щоб ефект був блискавичним і паляниці знизилися в ціні до 31 жовтня (бо кому потрібен той дешевий хліб після виборів?!), у хід запустили адмінресурс. Ось уже другий тиждень глави обласних державних адміністрацій проводять із пекарями «виховну роботу» щодо «правильних» цін на продукт №1.
Позавчора Сергій Тигіпко, керівник центрального виборчого штабу Віктора Януковича, презентував прес-клуб «єдиного кандидата». Як і штаб, центр для преси розташувався на Печерську, в колишньому кінотеатрі «Зоряний», що на розі вулиць Московської і Суворова. Офіс вражає зручністю — кращого приміщення для роботи з журналістами не має жоден із кандидатів у президенти. Кілька комп'ютерів, підключених до інтернету, кімната з телефонами, бар із «відносно дешевою кавою», зал для зустрічей і «малий зал» кінотеатру для більших прес-конференцій, обладнаний комп'ютерною та відеоапаратурою, — все обставлено з шиком у кращих донецьких (чи дніпропетровських, з огляду на походження пана Тигіпка?) традиціях. У дворі — усміхнене зображення Януковича, всередині — тисячі повторів літери «Я», яка, в поєднанні з крапкою, стала логотипом передвиборчої кампанії Прем'єра. Чи не занадто егоїстично? Керівник прес-центру Геннадій Корж пояснює журналістам: згадайте, мовляв, відому пісню, де «в слове «мы» сто тысяч «я».