Знову злочин проти мови і країни: постріли в мовознавицю і патріотку Ірину Фаріон мають консолідувати суспільство під час війни
Михайло Горбачов — українець, який змінив світ. На спомин про першого і єдиного президента СРСР
Москва після Києва
«Початком народження Московської держави» назвав російський історик Василь Ключевський тодішнє спустошення Києва. За його словами, в особі Андрія «великорос вперше виступив на історичну арену». Отож 12 березня 1169 року, в середу, другого тижня Великого посту, після триденної облоги і штурму столицю Русі було захоплено, пограбовано й поруйновано. Киян убивали або брали в полон і продавали в рабство. Київський князь Мстислав зі вцілілими дружинниками відступив на Волинь.
Історія однієї листівки, яка зробила Україну незалежною
Учора Україна відзначала черговий День незалежності. Звісно, офіційно наша держава стала незалежною 24 серпня 1991 року — в день проголошення Верховною Радою Акта про державну незалежність, проте й донині серед національно свідомих політиків та пересічних українців точаться суперечки щодо того, яку саме дату слід вважати реальною точкою відліку історії новітньої України: ту, що записана в Конституції (себто 24.08.1991), 16 липня 1990 року, коли Верховна Рада ще УРСР ухвалила Декларацію про державний суверенітет, чи 1 грудня 1991-го — день, коли фактично весь український народ на загальному референдумі підтримав своїх законодавців і сказав незалежній Україні тверде «так». «УМ» уже розповідала про те, що до останнього варіанту схилявся, зокрема, і В'ячеслав Чорновіл. Хоча, безумовно, усі три дати є знаменними для кожного справжнього українця. Тож незалежно від того, чи відзначала ваша родина 1 грудня як свято, чи ні, у цей день таки варто було згадати про тих, хто 12 років тому долучився до історичного рішення всенародного референдуму й переконав навіть затятих скептиків у тому, що Україна просто зобов'язана бути незалежною. В цьому матеріалі йдеться про справжніх авторів «безіменної» листівки, яка невідомо звідки з'явилася напередодні референдуму й розповіла людям правду про те, як «чудово» жилося багатій ресурсами Українській РСР у компанії «братніх» республік.