Їх було троє, тільки троє...

Нещодавно українці вшанували 59-ту річницю загибелі командира Української Повстанської Армії Клима Савура (Дмитра Клячківського). Місцем паломництва патріотів з Рівного, Луцька, Тернопільщини та всіх довколишніх сіл стало урочище Лісничівка, неподалік села Суськ Рівненського району. Саме тут було розташоване місце останнього постою Клима Савура. Вшанувати пам'ять головного командира Української Повстанської Армії прибули народні депутати України: Василь Червоній, Сергій Олексіюк, Юрій Ширко, ветерани національно-визвольних змагань та молодь. Мітинг-реквієм відбувся і в Рівному, поруч iз будівлею колишньої в'язниці, де зусиллями Української народної партії і міської влади два роки тому постав монумент славетному командиру.

«Терористи» в погонах

«Терористи» в погонах

Самоуправством на селі сьогодні нікого не здивуєш. Електрострум, підведений до погреба з консервацією, злий пес, здатний загризти кожного перехожого, і сокира за дверима як фактор самозахисту — речі звичні. Бо люди знають: сам себе не захистиш — то ніхто не захистить. Райвідділи міліції, яким із бюджету платять за спокій і безпеку населення, нарікають на брак коштів і дільничних. Але чомусь усе частіше стаються такі випадки, коли якраз правоохоронці, користуючись своєю владою і силою, стають призвідниками серйозних бійок та конфліктів. Наприклад, староноворічні «забавляння» дільничного на Рівненщині вражають своєю жорстокістю, а владі хоч би хни.

Замах на «Дружбу»

Неподалік села Нова Мощаниця Здолбунівського району, що на Рівненщині, 10 січня вкотре прорвало магістральний нафтопровід «Дружба». Аварія завдала екологічних збитків, підприємство, що обслуговує «трубу», зазнало значних фінансових втрат, оскільки сировину довелося перекачувати іншою резервною гілкою, а пошкоджену ділянку нафтогону ремонтувати. Зараз ситуацію активно вивчає міліція та представники Міністерства з надзвичайних ситуацій, тривають аварійно-відновні роботи.

Болото скарбів

Геологи продовжують шукати в українських надрах скарби коштовних мінералів. Віднедавна їхню увагу прикувала болотиста Рівненщина. За словами Рівненської геологічної експедиції Петра Савчука, її північна частина, а саме Зарічненський та Володимирецький райони, сьогодні вважається найперспективнішою в Україні щодо виявлення родовищ алмазів.

Панський маєток ділили референдумом

Панський маєток ділили референдумом

Подальшу долю столітнього панського маєтку в мальовничому селі Борщівка, що на Рівненщині, вирішити остаточно не зумів навіть сільський референдум. Великий, площею понад 150 квадратних метрів, будинок колишнього земельного магната Митроченка, вже понад десять років безуспішно ділять селяни поміж собою. Одні вимагають передати приміщення під монастир, інші — у власність новітньому землевласнику Дьоміну.