«Тож не діставайся ти нікому»
Якось дивно проявляє корпорація «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) свою принциповість у приватизаційному процесі. Судіть самі. Недавно щодо продажу майже стовідсоткового пакета акцій Дніпровського металургійного комбінату імені Дзержинського (ДМК) голова ради директорів ІСД Сергій Тарута заявив: «Сторона, яка програє, негайно ініціює процес банкрутства підприємства». Іншими словами, якщо ДМК не дістанеться «донецьким», то буде проданий з молотка. Мовляв, якщо не мені — то нехай не дістанеться нікому. Майже драма за Островським.
Фальстарт чи виклик Президенту?
Як кого, а мене найбільше шокувала заява голови правління корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) Сергія Тарути, зроблена з приводу торгів за акції Дніпровського металургійного заводу імені Дзержиського в інтерв'ю газеті «Дзеркало тижня». Пан Тарута стверджував у ньому, що сторона, яка програє, негайно ініціює процес банкрутства підприємства. З огляду на те, що ІСД уже скупив більшу частину боргів «Дзержинки», такі слова звучать як застереження. А точніше, як ультиматум. Зовні це виглядає як рукавичка, кинута Президенту України, який днями доручив Раді безпеки і оборони, Генеральній прокуратурі, МВС та СБУ вивчити проблему шкідливої практики доведення підприємств до банкрутства і виробити рекомендації для боротьби з цим явищем. Аж до притягнення винних до кримінальної віповідальності.
Не вір «iнвесторам», які приносять дарунки
Насамперед про ініціативи корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД). Порушуючи встановлений законодавством порядок, ІСД оголосила себе «учасником конкурсу з продажу ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат імені Дзержинського» (ДМК). Потім поставила під сумнів право Президента України бути гарантом дотримання конституційної законності. На недавній прес-конференції керівник ІСД Сергій Тарута зробив заяву щодо «прозорості» капіталів цієї корпорації, а також «прозоро» натякнув, нібито саме вона буде єдиним учасником конкурсу з продажу пакета акцій ДМК.
Чого більше у цих твердженнях — елементарної нерозбiрливості, самовпевненості чи почуття вседозволеності? Час розібратися.
Не з'їм, то понадкушую
На прес-конференції, яка днями відбулась у Києві, голова ради директорів корпорації «Індустріальний союз Донбасу» (ІСД) Сергій Тарута проговорився. Виявляється, метою судового розгляду, зініційованого ІСД у зв'язку з продажем державного пакета акцій Дніпропетровського заводу імені Петровського є зовсім не придбання акцій підприємства, а прагнення примусити конкурента заплатити «великі кошти».
Як продати «Петровку»
Пішов шостий місяць, відколи Фонд держмайна України розпочав продаж 42-відсоткового пакета акцій Дніпропетровського металургійного комбінату. Хоча йдеться про флагмана радянської металургії, з інвесторами-покупцями в нього негусто.
Хто хоче збагатитись на гірничо-збагачувальному
У Донецькій області СКМ (скорочена назва компанії «Систем Кепітал Менеджмент») за популярністю не поступається торговій марці київської «Оболоні». Ім’я господаря СКМ Ріната Ахметова, який, за даними зарубіжної преси, є найбагатшою людиною в Україні, шанують так само, як і славетну марку пива. Останнім часом СКМ укотре привернула до себе увагу в зв’язку з приватизацією ВАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» (ЦГЗК). «Україна молода» раніше повідомляла про конфлікт, який розгорівся навколо придбання цього підприємства. Нагадаємо, що у січні 2001 року пакет акцій ЦГЗК у розмірі 25 відсотків плюс одна акція придбала у Фонду держмайна України американська Detroit Cold Rolling Company L. C., яка належить російському бізнесмену Льву Чорному. Однак уже у 2002 році ця компанія продала пакет акцій українському малому підприємству «Міжнародний діловий центр» (МДЦ). А через чотири місяці той самий пакет було продано компанії ЗАТ «Систем Кепітал Менеджмент». Нині компанії СКМ і МДЦ у судовому порядку борються за право володіти блокуючим 25-відсотковим пакетом акцій ЦГЗК. А пакет у розмірі 50 відсотків плюс одна акція, як і раніше, перебуває у власності державної акціонерної компанії «Укррудпром».
Боржник-мільярдер і його кредитори
«Ми не будемо звужувати конкуренцію додатковими умовами», — заявляв наприкінці липня голова Фонду держмайна Михайло Чечетов з приводу запланованого продажу акцій ВАТ «Дніпровський металургійний комбінат імені Дзержинського». Через два місяці стало відомо, що Фонд все-таки висунув додаткові умови і тепер вони суттєво обмежують кількість учасників торгів або ж роблять проведення конкурсу взагалі неможливим.