Понад 130 столичних вулиць, назви яких в українській історії пов’язані з тоталітарним режимом, збирається перейменувати Комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків Київської міської державної адміністрації. За словами заступника голови КМДА Сергія Рудика, наявність у Києві чотирьох вулиць Леніна, чотирьох — Щорса тощо не відповідає сучасному іміджу України. Натомість вони мають звучати іменами людей, які є патріотами та гордістю країни.
Нині вже підготовлено проекти рішень про перейменування деяких з них. Замість Артема у Києві з’явиться вулиця Січових стрільців, Комуністичну перейменують на Єлизавети Чавдар, Ленінградську площу величатимуть Дарницькою, а вулиці Січневого повстання планують присвоїти ім’я Івана Мазепи. Питання перейменувань деяких «вулиць вчорашнього дня» запропонують для обговорення киянам, не виключено і проведення міського референдуму. А до кінця цього року буде створено новий реєстр усіх без винятку вулиць столиці, оскільки останній довідник «Вулиці Києва» видавався ще у 1995 році. Тож уже до кінця року багатьом мешканцям міста доведеться змінити прописку, а підприємствам — юридичну адресу.
Пан Рудик зазначив, що найближчим часом буде створено робочу групу чиновників і фахівців, які з’ясують питання щодо виконання рішень Київради з перейменування вулиць. А станом на сьогодні Комісія з питань найменувань та пам’ятних знаків прийняла рішення присвоїти імена видатних українських діячів семи школам столиці. Наприклад, спеціалізована школа №239 відтепер носитиме ім’я загиблого журналіста Георгія Гонгадзе, а СЗШ №319 — заслуженого тренера України Валерія Лобановського.
Людмила КОРНІЙЧУК