Окрім регіонального статусу російської мови, чого тривалий час домагалися в Донецьку, тут тепер взялися і за регіональний прожитковий мінімум — 686 гривень замість передбачених законодавством 525 гривень. Саме про подібну ймовірність цього повідомив на колегії Донецької обласної ради її голова Анатолій Близнюк.
Розглядаючи можливість встановлення регіонального прожиткового мінімуму, донеччани насамперед спираються на Закон «Про прожитковий мінімум», який гарантує право органам місцевого самоуправління «затверджувати регіональний прожитковий мімімум не нижче встановленого законом». А тому, за словами Анатолія Близнюка, нині головне управління економіки облради розробляє проект, що дозволить збільшити прожитковий мінімум до 686 гривень. «Вважаємо за необхідне, — каже голова обласної ради, — розглянути можливість збільшення прибутків до рівня регіонального прожиткового мінімуму найбільш незахищених верств населення». Таких, до речі, нині в області понад 1 мільйон 700 тисяч...
Після того як це питання розглянули на колегії, рішення про регіональний мінімум має ще затвердити сесія облради. А затим фахівцям належить розробити механізм, із допомогою якого регіональний мінімум за рахунок місцевих бюджетів справді реально збільшиться до отих 686 гривень. Щоправда, це стане можливим тільки за найголовнішої умови — якщо наміри керівників області не мають абсолютно нічого спільного з банальними передвиборчими обіцянками, на які сьогодні дуже щедрі учасники парламентських виборів.
НА ПРЮ!
Заклики до дебатів
Василь Цушко хоче отримати від Юрія Луценка відповіді на запитання щодо створення корупційних схем у системі МВC і з’ясувати долю 1,62 млрд. гривень, що зникли, коли Луценко був міністром. Про це йдеться в повідомленні Соцпартії. «Після того, як пан Луценко зможе відповісти на всі питання, я готовий дискутувати на тему антикорупційних ініціатив», — заявляє Цушко.
У відповідь прес–служба «Нашої України» розповсюдила прес–реліз, у якому зазначила, що полеміка Луценка з Цушком була б корисна лише як «лікнеп» для міністра–непрофесіонала. У Луценка на Цушка немає часу, натомість міністра–соціаліста міг би просвітити член списку «НУНС» Геннадій Москаль, колишній заступник Луценка в міністерстві.