«На побутовому рівні ми з’ясували, що зростає кількість киян, які хотіли б у школі вивчати російську мову та літературу», — передала прес–служба Київської міської державної адміністрації слова заступника голови КМДА Віталія Журавського. Відштовхуючись від цих «даних», Журавський пообіцяв, що «у школах, де батьки виявлять бажання, аби їхні діти вивчали російську, столична влада збільшить кількість годин на вивчення російської мови та літератури». А вже у жовтні (після виборів?) КМДА остаточно вирішить, чи варто збільшувати в усіх школах столиці кількість годин для викладання російської мови. Фінансуватиме додаткові витрати на вивчення мови Пушкіна і Лермонтова міський бюджет.
Прес–служба КМДА повідомила, що на сьогодні в школах з українською мовою викладання лише 18 відсотків школярів вивчають російську. А вісім тисяч юних киян навчаються у російськомовних загальноосвітніх закладах.
«Насправді треба терміново створити курси державної мови при Київській міській адміністрації», — переконана голова Міжнародної громадської організації «Конгрес захисту української мови» Валентина Стрілько. — Керівники міста не знають української мови і не хочуть її вчити, тому й створюють під себе систему «зросійщених» шкіл. Таке враження, що вони не відкривають Конституцію, тому й не займаються своїми прямими обов’язками — не створюють умов для розвитку державної мови в Києві. Нам відомо, що в половині українських шкіл не дотримуються мови викладання й частину предметів читають російською. Тож дії міської влади з повернення русифікації я як голова громадської організації вважаю антиконституційними».
Чому Віталій Журавський вирішив, що діти хочуть активніше вчити російську мову — чи обговорив проблему з дружиною, чи йому після важкого трудового дня щось таке наснилося, чи то були «ідеї космосу», — ми так і не змогли дізнатися. За негласною традицією, що склалася в КМДА після приходу до влади Леоніда Черновецького, «витягнути» інформацію, банальне пояснення, відповідь на просте запитання журналістам не вдається ні від мера, ні від його заступників.
Так що відповіді на запитання, за рахунок яких уроків буде збільшено години викладання російської, чому в міському бюджеті є кошти на вивчення російської і немає на вивчення англійської чи польської мов — немає.