Віталію Бабаку, який очолює КНАУ з 1998 року, нині загрожує ув’язнення. Міністерство науки та освіти вже призначило виконуючим його обов’язки першого проректора Миколу Кулика. Сам Бабак у коментарі УНІАН розповів, що п’ятий день поспіль перебуває у клініці Шалімова в передінсультному стані. За його словами, розмови з міністром Станіславом Ніколаєнком у нього не було, а про кримінальну справу дізнався «після сумнівних щодо законності дій представників Генеральної прокуратури». «Нещодавно мене насильно забрали з лікарні на допит у ГПУ. Там продемонстрували документ про порушення кримінальної справи, датований 31 серпням цього року», — розповідає він.
Віталій Бабак розцінює ці події винятково як чиєсь політичне замовлення. (Принагідно скажемо, що він був обраний депутатом Київради від БЮТ, але невдовзі залишив фракцію і перейшов до блоку Черновецького). Кому було вигідно напередодні парламентських виборів «прибрати» ректора і чи справді це замовлення, — ще питання. Навіть зважаючи на неодноразові висловлювання міністра–соціаліста Ніколаєнка про обізнаність після спілкування зі студентами в тому, що останні підтримуватимуть його, а значить — і його партію. Джерело «УМ» у КНАУ розповіло, що, можливо, Віталій Бабак і справді був не янголом, проте в такому випадку до кримінальної відповідальності мали б притягти і ще низку посадовців університету. «Вже на 1 вересня першокурсників вітав не Бабак, а Микола Кулик. А заради справедливості треба сказати, що, окрім Віталія Бабака, нехай би прокуратура перевірила і всіх проректорів, в тому числі й нинішнього в. о.», — зазначив наш співрозмовник.
Ми спробували зв’язатися з Миколою Куликом, однак спершу його секретар попросила зателефонувати через декілька хвилин. Коли ж ми набрали номер приймальної вдруге, жіночий голос повідомив, що пан Кулик терміново відбув на нараду у Міносвіти. Висловити свій погляд на події, що відбуваються, ми хотіли попросити іншого проректора з наукової роботи, Володимира Харченка. Проте у його приймальні секретар розповіла, що пан Харченко не буде спілкуватися зі ЗМІ, оскільки є пряма вказівка Миколи Кулика — роздавати пресі коментарі може лише він.
Як вдалося з’ясувати «УМ» у Міністерстві освіти та науки, вчора нарада в Міносвіти справді відбувалася. Як повідомило наше джерело, зібрання було терміновим, а одним з питань порядку денного — ситуація навколо звільнення ректора КНАУ.
У Генеральній прокуратурі відкинули політичний підтекст останніх подій. За словами заступника голови прес–служби Юрія Бойченка, постанова про порушення кримінальної справи є, і зараз триває дослідча перевірка. «Наразі панові Бабаку інкримінують зловживання службовим становищем, — пояснив він. — Проте усунути його з посади може слідчий, якщо дійде висновку, що, наприклад, перебування на посаді може завадити слідству. Якщо обвинувачення підтвердяться, справу буде передано до суду».
Учора по обіді прес–служба Генпрокуратури повідомила, що ректору КНАУ висунуто офіційне обвинувачення у зловживанні службовим становищем, а Печерський райсуд Києва вирішив обрати як міру запобіжного заходу підписку про невиїзд. Пана Бабака звинувачують за ч. 2 ст. 364 КК (зловживання владою або службовим становищем, якщо воно спричинило тяжкі наслідки), яка передбачає покарання ув’язненням на 5—8 років з позбавленням права обіймати керівні посади на строк до трьох років.
А ТИМ ЧАСОМ...
У Тернополі під час отримання хабара у розмірі 300 доларів затримано декана тамтешнього педуніверситету. За словами прес–секретаря прокурора Тернопільської області Лесі Долішної, яку цитує УНІАН, таку плату декан вимагав за вступ на заочне відділення. Наразі порушено кримінальну справу і триває слідство.