Освіта — це пріоритет держави
Напередодні свята першого дзвоника державні нагороди з рук Президента отримали переможці всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2007». Вітаючи педагогів з почесним званням «Заслужений вчитель України», Віктор Ющенко подякував їм за невтомну працю і пообіцяв, що держава дбатиме про вчителів, оскільки вони — «творять майбутнє цілих поколінь нашої нації». А тому, наголосив він, сьогодні, як ніколи, є актуальним питання утвердження високого статусу українського вчителя і забезпечення гідного рівня його заробітної плати. «Освіта має стати пріоритетом держави, — заявив Президент під час зустрічі з освітянами. — Вона потребує комплексної реформи. Зокрема, що стосується впровадження нової системи оцінювання учнів і студентів. Насамперед, йдеться про систему незалежного тестування. Конкурс гаманців ми повинні замінити конкурсом знань. Також необхідно здійснити невідкладні системні кроки, які дозволять завершити комп’ютеризацію усіх українських шкіл».
А вже 1 вересня Віктор Ющенко, привітавши учнів, студентів і педагогічні колективи з початком навчального року, взяв участь у відкритті в столиці спеціалізованої школи № 329 з поглибленим вивченням іноземних мов «Логос». Перерізавши символічну стрічку навчального закладу, розрахованого на 1800 місць, глава держави висловив сподівання, що вже невдовзі сучасні школи стануть не винятком, а нормою. «Переконаний, ця школа дасть знання тисячам дітей. Освіта — це запорука процвітання України», — наголосив Ющенко.
Молодь — це найбільша інвестиція України
Завершенням програми Президента, присвяченої Дню знань, став телеміст у прямому ефірі «Освічена молодь — інвестиція для України». Відповідаючи на запитання студентів, глава держави зупинився на найбільш насущних питаннях. Зокрема, стосовно держзамовлень на випускників. «Ми будемо мати більш оптимістичний план надання першого робочого місця у випуску 2007—2008 років, — зазначив він. — У цьому питанні є важливим укладення окремих домовленостей з бізнесом, який міг би значно посилити свою роль у фінансуванні підготовки спеціалістів і забезпеченні першого робочого місця». Для полегшення життя студентам, пообіцяв Віктор Ющенко, вже з наступного року стипендії зростуть на 17% і сягнуть 200 гривень. А для дітей–сиріт ця цифра виросте до рівня двох прожиткових мінімумів.
Також Віктор Ющенко наголосив на необхідності модернізації національної освіти. «Йдеться про стандартизацію освіти, організаційні зміни в системі, а саме — покращення матеріально–технічного та фінансового забезпечення, і підвищення статусу працівників галузі». Окрім цього, Президент вказав на потребу приєднання України до Болонського процесу, «щоб робити підготовку людей, знання яких потрібні як на національному, так і міжнародному ринках». Ще однією передумовою наближення вітчизняної освіти до європейського рівня є надання вузам незалежності. Тому вже цього року вісім вищих навчальних закладів різних міст України візьмуть участь в експерименті — вони отримають незалежний статус. «В Україні існує близько тисячі навчальних закладів, що в десять разів більше, ніж, наприклад, у Франції. Треба визнати, що не всі вузи дають повноту тих знань, які вимагаються за рівнем того чи іншого навчального закладу», — зазначив глава держави.
А ТИМ ЧАСОМ...
Прем’єр–міністр Віктор Янукович взяв участь у відкритті першої у державі «Школи майбутнього» у Ялті. Там він повідомив, що, згідно з програмою Кабміну, впродовж трьох років у шести регіонах країни побудують школи високого технологічного рівня з новітнім інформаційним забезпеченням: замість дошок з крейдою — мультимедійні екрани, а замість зошитів — ноутбуки.
А лідерка БЮТ Юлія Тимошенко відвідала дискотеку «Студентський прорив», яка відбулася у Національному комплексі «Експоцентр України». Після привітання з Днем знань вона підписала перед студентами зобов’язання, які, як сама пообіцяла, БЮТ втілить у життя після виборів. Серед інших — ліквідація з 2008 року призову на строкову службу в армію, а до 2009 року — повний перехід ЗСУ на професійну основу.