Журнал «Форбс» оприлюднив свій традиційний щорічний список найвпливовіших жінок світу. Реєстр найпотужніших жінок було створено як своєрідну гендерну противагу сотні найвпливовіших людей світу, яку десятиліттями укладає «Форбс» і куди, за мізерним винятком, потрапляють одні чоловіки.
Отже, цьогоріч сотню «залізних леді» очолила канцлер Німеччини Ангела Меркель. Фрау Меркель — «залізний канцлер», що вирізняється постійністю позицій, і у бест–реєстрі відомого часопису також: цю найпершу позицію вона тримала ще з минулого літа.
Другу сходинку у списку «Форбс» посіла віце–прем’єр уряду Китаю Ву І. Третя — також за представницею Азії, очільницею сингапурської компанії Temasek Holdings Ка Чинг. І лиш четвертою за шкалою впливовості на політику у світі та бізнесі стала чорношкіра держсекретар США Кондоліза Райс.
Щодо відомих для нашого широкого читача жінок, то в першу десятку потрапила Соня Ганді, удова прем’єр–міністра Раджива Ганді, італійка за походженням, котра цілковито присвятила себе Індії й віднедавна очолює партію «Індійський національний конгрес». Решту гарних місць у десятці «залізних леді» захопили представниці ділового світу.
Загалом добру половину списку складають американки (що й зрозуміло, адже «Форбс» — американський журнал). Хілларі Клінтон, дружина екс–президента США та кандидатка у президенти на виборах наступного року, посіла 25 місце у списку. На одну позицію її випередили дружина засновника комп’ютерної імперії «Майкрософт» Мелінда Гейтс. А ще на одну сходинку вище, тобто на 23–ому місці, — королева Великої Британії Єлизавета ІІ.
Жінки, які стоять біля керма держави (за винятком уже названої канцлера Меркель), не є такими впливовими, як жінки, які віддалися великому бізнесу. Так, з–поміж президентів Мішель Баччелет, очільниця Чилі, займає 27 місце, Тар’я Халонен, президент Фінляндії, — 50–те, президент Філіппін Глорія Арройо — 51–ше, перша особа Ірландії Мері Макаліс — 58–ме. А фінішну стрічку рейтингу «Форбс» тримає у своїх руках президент Ліберії Еллен Джонсон–Сірліф.