Таліби звільнили трьох заручників
Таліби відпустили ще трьох жінок-заручниць і вчора передали їх вождям афганських племен, а ті, у свою чергу, — представникам Міжнародного Червоного Хреста. Отже, тепер з 23 південнокорейських місіонерів, які стали бранцями ще 19 липня, у полоні в Талібану лишається 16.
«Жест доброї волі», як називають таліби звільнення трьох заручниць, насправді є результатом домовленості між урядом Південної Кореї й Талібану, досягнутої 28 серпня, передає «Ассошіейтед пресс». Сеул погодився натомість до кінця нинішнього року вивести з Афганістану свій обмежений — усього 200 солдатів — військовий контингент, а також згорнути діяльність своїх християнських місіонерів на контрольованій Талібаном території країни.
Буш просить гроші на війну в Іраку
Президент США Джордж Буш має намір просити у Конгресу виділення додаткових 50 млн.доларів на військову операцію в Іраку. Про це пише газета «Вашингтон Пост» з посиланням на джерела у Білому Домі. Видання відзначає, що такі кошти необхідні для підготовки контрнаступу, який потребуватиме збільшення американських вояків у Іраку на 28 тисяч. Варто нагадати, що в оборонному бюджеті США на 2008 рік уже передбачено 460 млрд.доларів на військову кампанію в Іраку, а крім того, запит ще на 147 мільярдів перебуває у стадії розгляду. Тим часом Конгрес, де домінують демократи, вимагає почати виведення військ з Іраку.
Хворих ховають живцем
У Папуа Новій Гвінеї, як з'ясувала одна з найбільших у світі іспаномовних газет — «Ель Мундо», людей, хворих на СНІД, родичі ховають живцем, боячись заразитися. Представниця позаурядової організації «Життя з ВІЛ» розповіла газеті, що сама стала свідком того, як в одному з гірських сіл трьох хворих поховали живими.
Папуа Нова Гвінея є лідером в Океанії у динаміці поширення СНІДУ, у країні з 6 млн. населення 60 тисяч — інфіковані, пише інтернет-видання «МІГньюс».