У Національному виставковому центрі 22 серпня вишивальниці з Київщини долучились до виготовлення Рушника національної єдності. Над цим дев'ятиметровим полотнищем вже попрацювали більше як півтисячі українців у 12 регіонах. Наступного дня естафету київських вишивальниць перейняла Тернопільщина. А далі, як повідомив виконавчий директор акції Микола Степаненко, диво-рушник повезуть до Криму, де на ньому золотими нитками вишиватимуть Герб України. Як уже писала «УМ», раніше планувалося завершити роботу до Дня незалежності, але так склалося, що гранд-рушник буде остаточно готовий лише у жовтні.
Більше як 15 вишивальників із Київщини — зовсім молоді й літні жінки та юнак — беруть до рук голки, обирають потрібний тон ниток і починають творити. Продовжують початі співвітчизниками за сотні кілометрів від Києва візерунки та символи. Майстрині вишивають однією технікою — двосторонньою гладдю, утім кожна по-своєму тримає голку і полотно, у всіх свої секрети творчості. Минає час — і сірувате полотно все більше й більше заповнюється барвистими квітками й візерунками.
Цей рушник у буквальному розумінні є колективним твором.
У ньому все справжнє, сучасне, злободенне і водночас глибоко закорінене в традицію. Слід сказати, що візерунки ретельно розробляли науковці — з тим, щоб відтворити на рушнику всі найважливіші символи нашої землі, історичні алюзії, найдавніші праукраїнські символи. Все глибоко символічне, кожен елемент має своє конкретне значення, яке органічно вплітається в загальний змістовий лад.
Довжина рушника — 9 метрів — теж вибрана не випадково, адже, відповідно до класичної нумерології, 9 — число, яке символізує повну досконалість і спонукає до високої духовної і розумової активності. Це збiгається з задумом авторів ідеї — рушник своєю енергетикою повинен сприяти мобілізації інтелекту нації і стати своєрідним оберегом усієї нації. От тільки залишається невідомою подальша доля полотнища. Виконавчий директор акції Микола Степаненко наголошує на тому, що Рушник не буде власністю когось із політичної чи бізнесової еліти, а належатиме народу, який його створив, іншими словами — стане музейним експонатом. Сподіваються, що невдовзі буде створено Музей українського рушника, у якому рушник національної єдності стане головним експонатом.
Світлана КОЗЛЕНКО.