Таким був один з головних новиннєвих месиджів у промові Президента до Дня незалежності. «Ми розпочинаємо конституційне оновлення. Я ініціюю скликання конституційної ради, яка розробить проект нової редакції Конституції», — наголосив Віктор Ющенко, промовляючи до спiввiтчизникiв. «Це процес не одного дня, — констатував глава держави, — але ніхто не зуміє його затягти».
Питання порушене Президентом не випадково. Після так званої конституційної реформи, здається, уже вся держава відчула наслідки спекулятивної авантюри колишнього спікера Олександра Мороза, який і донині ратує проти того, аби саме громадяни нашої держави вирішували, у країні з яким правлінням хочуть жити. Проте затвердження ініціативи Віктора Ющенка відбуватиметься за абсолютно іншим сценарієм, аніж це робив головний соціаліст. Під час виступу на День незалежності Президент твердо наголосив: більше жодних домовленостей і голосувань у Верховній Раді, де 450 депутатів, які, як показує практика, не завжди можуть встояти перед спокусою грошей, відтепер не вирішуватимуть долю мільйонів. «Я твердо повторюю те, що казав два місяці тому на День Конституції, — Основний закон буде схвалений на всенародному українському референдумі!».
Україні, без сумніву, потрібна нова соціальна та гуманітарна політика. Аби досягти цього, на думку Президента, перш за все необхідно скасувати депутатську недоторканність, оновити владу. «Суспільство хоче бачити відповідальну владу, яка здійснюватиметься на основі чіткого розподілу обов'язку всенародно обраного глави держави, парламенту, уряду та органів місцевого самоврядування», — наголосив Президент.
Пiд час урочистостей на Софійській площі глава держави вручив паспорти українцям, які народилися 24 серпня 1991 року і є ровесниками незалежності України. «Ми єдина нація, ми велика сучасна світова нація і це — константа», — зазначив Президент. І, стоячи на площі, з цим важко було не погодитися...