З нагоди Дня шахтаря, який Україна відзначила 26 серпня, Президент України Віктор Ющенко здійснив робочу поїздку у шахтарські краї. Правда, не традиційні — Донбас, а до Волинської та Львівської областей, де теж функцiонують шахтарські містечка. Тож цієї неділі його зустрічали у львівському Червонограді та Нововолинську.
Вітаючи гірників, Президент зазначив, що це професійне свято стосується не лише 300 тисяч родин шахтарів, а й усієї України. Адже вугільна галузь відіграє надзвичайно важливу роль в енергетичній незалежності України. «Я переконаний, що ми піднімемо вугільну галузь», — наголосив Президент. Виступаючи перед шахтарями Червонограда (тут у центр міста на зустріч із главою держави прийшло близько 20 тисяч городян), він обнадіяв, що цьогорічне фінансування на рівні 6 мільярдів гривень повинно мати позитивну динаміку паралельно з посиленням контролю за використанням державних коштів як на рівні місцевої, так і центральної влади. Президент назвав вугільну промисловість «ключовим економічним пріоритетом», який допомагає процесу індустріалізації національної економіки. Саме тому середня заробітна платня шахтаря у 2000 гривень чи пенсія на рівні 900 гривень, на думку Президента, є недостатньою. Він переконаний, що рівень економічного розвитку нашої держави дає змогу мати в Україні значно вищі соціальні стандарти. Це стосується, зокрема, й підтримки багатодітних родин, військовослужбовців, пенсіонерів. Окремо слід звернути увагу на долю освітян, медиків, насамперед у сільській місцевості. За словами глави держави, рівень їхньої заробітної платні має бути збільшений на 20 відсотків уже з наступного року.
У цьому контексті, зокрема, зважаючи на політичну ситуацію, Президент наголосив на необхідності формування чесної, справедливої і рівної влади, а також збереженні й утвердженні ключових моральних і духовних підвалин та рівності усіх перед законом. Одним із перших завдань на шляху до цього є скасування депутатської недоторканності як однієї з головних умов правової рівності та справедливості, а також боротьби з корупцією.
Наступним кроком до розвитку Президент назвав політику соціальної спрямованості. З 2008 року особливу увагу держава звертатиме на демографічну ситуацію, зокрема, на підтримку народжуваності. Віктор Ющенко висловив упевненість, що запропонований ним пакет соціальних ініціатив стане «тим планом дій, за яким буде жити український політикум, починаючи вже з четвертого кварталу 2007 року». Президент також закликав політичні сили, незалежно від кольорів, об'єднатися навколо цих пріоритетних для держави ідей.
Василь КОВАЛИШИН,
Інна СТЕПАНЧУК.