Курортники, яким «пощастило» цими днями відпочивати в Алушті, стали свідками безпрецедентного видовища. Рано-вранці в неділю на центральній набережній міста екскаватор почав руйнувати відпочинковий комплекс «Робінзон». Керував усією цієї операцією особисто мер Алушти Володимир Щербина.
Як виявилося, це вже не перша спроба зруйнувати «Робінзона». Ще 15 серпня близько шостої ранку два екскаватори спробували знести розважальний комплекс. Як повідомляє Центр громадських зв'язків Головного управління МВС України в Криму, дії погромників реально загрожували життю та здоров'ю людей, які в цей час перебували у «Робінзоні». Міліції довелося втрутитися. Правда, перш ніж вона припинила безпорядки і виставила охорону біля «Робінзона», погромники таки встигли пошкодити частину приміщення дискотеки — у ньому похилилася центральна стіна та «з'їхав» дах. І хоча за фактом умисного руйнування майна було порушено кримінальну справу, погромників це не зупинило. Міський голова Алушти Володимир Щербина в коментарі «1+1» так і заявив: «Ми їх скинемо — в море чи ще кудись, але цієї крисячої нори там не буде».
Тож у неділю, 19 серпня, близько о пів на сьому ранку «екскаваторна бригада» повернулася, щоб завершити почате. Важка техніка розгромила «Робінзона», а потім, кажуть очевидці, в розважальний комплекс полетіли пляшки з займистою сумішшю, в результаті чого руїни «Робінзона» загорілися.
Працівники комплексу, які спробували захистити своє майно, наштовхнулися на... постріли. На набережній ще й досі валяються гільзи від патронів. «Летіло каміння, гайки, арматура, пляшки — все летіло, — розповів телеканалу «НТН» Петро Виравець, працівник «Робінзона». — Заховатися було неможливо. Охорона почала виводити нас усіх в укриття. Почали стріляти. Ми — на міст. Почали з моста стріляти».
Того ж дня за фактом погрому було порушено ще одну кримінальну справу за статтею 194 ч. 2 Кримінального кодексу — умисне знищення майна, вчинене шляхом підпалу, вибуху чи іншим загальнонебезпечним способом. Проти мера Алушти пана Щербини Прокуратурою Криму порушено окрему кримінальну справу за частиною 3 статті 365 Кримінального кодексу — перевищення службових повноважень. Адже зносити приміщення можна лише за рішенням суду, якого у мера Алушти не було. Сам Володимир Щербина в коментарі деяким телеканалам назвав інцидент «вимушеним заходом», оскільки алуштинці, за його словами, втомилися від неспокійного сусідства з баром і навіть були готові влаштувати самосуд. Крім того, розважальний комплекс незаконно збудовано на частині міської території. Війна за допомогою документів та судів велася з «Робінзоном» упродовж літа. Але клуб, збудований, як стверджує заступник головного архітектора Алушти Олександр Струбалін, самовільно не тільки не припинив своє існування, а й продовжував розростатися. Тим часом виконавчий директор «Робінзона» Олександр Кузнeцов стверджує, що комплекс має договір на право користування об'єктом строком на 49 років. І в свою чергу звинуватив мерію в тому, що вона домовилася про передачу цієї землі іншим людям, тому й влаштовує такі «бандитські захоплення».
До речі, на інтернет-сайтах, де відпочивальники діляться враженнями від відпочинку в Алушті, ми знайшли чимало не надто хороших відгуків і про «Робінзон», і про саму Алушту. Втім, навряд чи останні події зроблять це місто привабливішим в очах курортників