«Концерн «ЕССЕ», що відповідав за зведення багатоповерхівки за адресою: Жилянська, 118, внаслідок чого відбулася руйнація прилеглого будинку (по його стінах виступили тріщини у п'ять сантиметрів), не мав дозволу Шевченківської районної ради на будівництво і проводив забудову самовільно. Таке повідомлення учора розповсюдила прес-служба КМДА. Більше того, відповідні служби Шевченківського району столиці неодноразово відмовляли забудовнику в наданні дозволу, оскільки останнім не було виконано щонайменше три умови: не проведені громадські слухання, не погоджений ордер на встановлення огорожі та порушення благоустрою, а також не наданий проект технічного обстеження прилеглих до будівництва будинків і споруд.
Однак чому влада Шевченківського району не звернулася до органів прокуратури, щоб ті вжили необхідних заходів ще на початку будівництва? З таким запитанням ми звернулися у прес-службу Шевченківської РДА. Там повідомили, що листи до забудовника з вимогою припинити будівництво направлялися неодноразово. А ось до прокуратури звернутися просто не встигли — «Концерн «ЕССЕ» зробив це раніше. «Слідчі прокуратури навіть порушили адміністративні справи проти наших співробітників за те, що ті не дали дозвіл. Мовляв, займалися повною бездіяльністю, а тому вимагали видати документацію з порушенням закону», — розповіли «УМ» у прес-службі РДА.
Чиї інтереси відстоювала прокуратура, тиснучи на райдержадміністрацію, залишається питанням. Однак тепер уже проти самого концерну за фактом руйнації будівлі справу порушила прокуратура Шевченківського району. Справдилися і підозри 22 родин, які залишилися без даху над головою, щодо нещирості слів забудовника, який після виникнення тріщин запропонував знести будинок, а на його місці побудувати новий, виділивши у ньому квартири постраждалим. У Шевченківській РДА нам повідомили, що перемовини зайшли у глухий кут, «Концерн «ЕССЕ» самоусунувся від вирішення квартирного питання.
Відтак проблема знайти помешкання лягла на плечі влади району. Наразі постраждалим надані місця у готелі «Спорт», проте люди не поспішають туди переїжджати. Адже він не пристосований навіть для того, щоб приготувати їжу. Тому Шевченківська РДА прийняла рішення до 15 листопада переселити постраждалих у будинок маневреного фонду КП «Спецжитлофонд» по вулиці Борщагівська, 10. Проте що буде з людьми далі, точно не може сказати навіть районна влада. Там стверджують, що вже замовили судову експертизу, яка повинна дати висновки щодо причин руйнації. Грунтуючись на них, і буде прийнято рішення про ремонт старого будинку чи безкоштовне переселення на постійне місце проживання у нові квартири. У Шевченківській РДА «УМ» запевнили, що влада не покине людей. Втім як і навряд чи виділить постійне житло в новобудові, хоча б на тій же вулиці Жилянській.