За милю від села Штормове (це неподалік Євпаторії), ймовірно, колись було місто, про яке нині нічого невідомо. Принаймні так стверджує президент дайвінг-клубу «Альфа» Дмитро Шаповалов. Як розповів він агенції УНІАН, ще в травні цього року на дні Чорного моря гідролокатором бічного огляду був знайдений рельєф, який зацiкавив дайверів. Потім, уже влітку, вони провели розвідку і знайшли на дні моря ціле місто.
Пірнальники на власні очі бачили будівлі, кімнати з отворами правильної прямокутної форми, схожі на вікна, арки заввишки 2,5—3 метри, дорогу з виразною колією тощо. «Зверху кімнати виглядають як абсолютно пласкі», — каже Дмитро Шаповалов, додавши, що всі ці споруди не можуть бути створені природою, це — справа рук людини. Крім того, на території невідомого міста був знайдений камінь яйцеподібної форми, діаметром більше двох метрів, що лежав на незвичайній поверхні, схожій на жертовник. Ймовірно, його використовували з якоюсь ритуальною метою. Також пірнальники взяли зразки розчину кладки будинкiв давнього мiста. Експертиза розчину допоможе встановити, коли місто було побудоване. Пан Шаповалов про знахідку невідомого міста вже повідомив у Департамент підводної спадщини.
Як розповів «УМ» директор Департаменту підводної спадщини Інституту археології НАНУ Сергій Воронов, від мису Тарханкут до порту Євпаторія за дві милі до берега тягнеться гірська підводна гряда. «Про риф, розташований на глибині близько 10 метрів, дослідникам було відомо дуже давно, — розповідає Сергій Воронов. — Там справді є химерні гроти, які чимось нагадують творіння людських рук. Іноді природа створює такі речі, які більше схожі на штучний виріб, ніж природний. Два місяці тому ми вперше отримали інформацію про скельні виходи й печери, схожі на будівлі з віконцями, жертовні столи, хрести. Дайвери вважають, що це залишки затонулого античного міста. Ми запропонували: нехай туди спустяться археологи. Професіонали зможуть оцінити, чи мають ці скельні виходи якесь відношення до міста. На жаль, організувати експедицію у складі дайверської групи ми поки не встигли, бо зараз тривають одна за одною планові підводні експедиції. Наразі мені абсолютно не до фантазій дайверів — ми посеред Чорного моря якраз піднімаємо візантійський корабель. Але наприкінці серпня обов'язково виїдемо до мису Тарханкут на декілька днів. Після того як спеціалісти спустяться під воду і вивчать місцевість, можна буде впевнено сказати, що це — малі архітектурні форми чи відточені водою гроти та печери».