Тиждень тому «УМ» повідомляла обставини земельного конфлікту навколо колишнього КСП «Бориспільське», що на Київщині. Збанкрутіле підприємство та його майно i землю завдяки низці судових рішень прибрали хвацькі ділки з АТВП «Укрфінком», а разом... і приватизовані гектари самих селян. Ринкова ціна цих паїв нині сягає мільйонів доларів. Власники паїв із сіл Щасливе та Гора погрожували походом на аеропорт, якщо влада не зверне увагу на їхню проблему, направили лист до Президента.
Утім мітингувати біля літаків селянам вочевидь зараз не потрібно, хоча наметове містечко поблизу аеропорту вони згортати поки що не збираються. Як стало відомо «УМ», на захист селян стали відомі правозахисники (у тому числі й Юрій Кармазін) та землевпорядники області. Обставини оборудки із землею, политою їхнім потом, та нюанси банкрутства рідних сільгосппідприємств має з'ясувати робоча група, до якої, окрім селян, увійшли спеціалісти Державного агентства із земельних ресурсів та правозахисники з Київського юридичного товариства. Завдання — зібрати всі документи, що встановлюють право власності на землю, матеріали, що стосуються розпаювання і відчуження, а також з'ясувати, хто є засновником АТВТ «Укрфінком».
«Ця робоча група покликана з'ясувати ситуацію та подати не викривлену, а об'єктивну інформацію», — зазначила «УМ» член робочої групи, начальник управління землеустрою Київського облуправління земельних ресурсів Марія Маноха. А от правозахисник Олександр Плахотнюк вважає за необхідне підготувати звернення до Генпрокуратури щодо правочинності банкрутства двох сільгосппідприємств та провести експертизу щодо санації КСП «Бориспільське» та ВАТ «Бортничі». На спроможності посприяти в «розплутуванні клубка зловживань» наголошує i голова КСП «Бориспільське» Галина Бондаренко, яка знає номери і дати кожного документа, що проходить у даній справі.