За інформацією чоловіка, який напередодні зателефонував до управління Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, у Київському морі він на власні очі бачив крокодила.
Шокуючи новину «УМ» повідомили в столичному зоопарку — саме туди спершу зателефонував чоловік і переконував, що щойно бачив у Київському водосховищі рептилію, яка спокійно плаває, незважаючи на те, що це місце є улюбленим у місцевих відпочивальників. Співробітники зоопарку порадили очевидцю цього небезпечного курйозу негайно звернутися до МНС. У прес-службі управління МНС столичної області нам підтвердили, що такий сигнал справді отримали, а чоловік, який телефонував, на сто відсотків упевнений у правоті власних слів.
Еменесники виїхали на місце знахідки і перевіряють цю інформацію. Є припущення, що крокодила випустили у водойму свідомо. Очевидно, комусь із багатих «любителів тварин» набридла небезпечна домашня «забавка».
Якщо крокодил у Дніпрі виявиться правдою, київським еменесникам доведеться переймати досвід у своїх маріупольських колег. Останні вже четвертий день поспіль не можуть упіймати крокодила, який втік із цирку «Шапіто» майже три місяці тому.
У Донецькій області на ноги підняті всі рятувальники. Вони сидять у засідці на березі Азовського моря, намагаючись вистежити небезпечну тварину.
Годзі втік із цирку 31 травня під час проведення промо-акції. Спершу рептилію шукали, однак потім вирішили, що вона не виживе у солоній воді. Проте Годзі зумів пристосуватися до екстремальних умов. «3 серпня до управління з питань надзвичайних ситуацій Маріуполя надійшов телефонний дзвінок від чоловіка, який стверджував, що має фотознімок крокодила на березі моря, — розповіла «УМ» заступник начальника Центру громадських зв'язків МНС у Донецькій області Інна Сєдова. — Чоловiк є працівником місцевого судноремонтного заводу. Саме на території заводу і мешкає вже майже три місяці рептилія».
За словами Інни Олександрівни, Годзі ще зовсім дитина. Йому всього півтора року, а довжина — не більша півтора метра. «Тому він дуже наляканий і рятувальникам ніяк не вдається його спіймати. Вдалося зв'язатися телефоном із дресирувальником Годзі, той порадив використати як приманку білу мишу. Та оскільки нам не вдалося її знайти, використаємо білу морську свинку».
Коли рептилію таки впіймають, передбачити не може ніхто. Еменесники придумали новий план. Морську свинку хочуть розмістити на палубі, а за час, поки Годзі вилізе на берег і підбиратиметься до неї, у воді розставлять сіті. Завдання ускладнене тим, що крокодил мешкає в межах затонулої тридцятиметрової баржі.
Яким чином нільській рептилії вдалося вижити в умовах дикої природи і солоної води? У київському зоопарку «УМ» повідомили, що твердження, ніби рептилія живе тільки у прісних водах, хибне, а все залежить, в першу чергу, від виду. Після того як Годзі спіймають, обіцяють не віддавати його на гаманці зі шкіри. Найімовірніше, його повернуть власнику цирку або передадуть до якогось звіринця.