У народі кажуть, справжній чоловік повинен звести будинок, посадити дерево і виростити сина. І ця істина беззаперечна. Ви запитаєте: до чого тут свято будівельників? Але саме вони зводять будинки, в котрих житимемо ми і наші діти (звичайно, за наші кошти, адже держава давно забула про конституційні права громадян на безплатні квартири)...
Сьогодні, на жаль, житло стало для переважної більшості наших співвітчизників недосяжною мрією. Проте вини будівельників у дороговизні квадратного метра немає. Проблема в підході розподілу грошей, які заробляє держава.
Виступаючи на церемонії нагородження з нагоди Дня будівельника Президент України Віктор Ющенко сказав, що ненормально, коли в країні майже 7 років високими темпами зростає ВВП, а соціальні стандарти життя залишаються низькими. Зокрема, йдеться про рівень зарплат учителя, лікаря, купівельну спроможність, у тому числі й на ринку житла. « Нам потрібна нова національна програма розвитку, новий бюджет. Вони будуть запропоновані країні в жовтні — листопаді цього року. Важливим у цьому контексті є розвиток будівництва і, зокрема, житлового, яке забезпечує розвиток внутрішнього ринку. Для цього повинні бути запропоновані нові національні пріоритети», — підкреслив Президент України.
У свою чергу, голова президії Будівельної палати України, Герой України Володимир Поляченко, який отримав iз рук Віктора Ющенка з нагоди свята орден Ярослава Мудрого, сказав, що нині в будівельну галузь інвестиції становлять на 11 відсотків більше, ніж у будь- яку іншу галузь економіки. Отже, інвестор довіряє. Проте, аби захистити всі верстви населення конче потрібно, аби Верховна Рада нового скликання якнайшвидше прийняла Закон України «Про доступне житло», де, відповідно до Конституції, будуть забезпечені всі права наших громадян щодо житла. Треба в найближчі кілька років подвоїти, а то й потроїти темпи житлового будівництва.
Крім того, він повідомив, що українська родина оновлює (купує) iншу квартиру лише через 50 років !!! Тоді як у Чилі — через 5—6 років. У Росії — через 38 років. Статистика для порівняння. Зрештою, будівельники роблять свою справу. Зводять будинки і не лише.
Як сказав Володимир Поляченко, сьогодні вперше в сучасній історії України глава держави нагородив високими відзнаками 65 працівників будівельної галузі — це висока оцінка внеску будівельників у розвиток національної економіки. Серед нагороджених — і нинішній президент ХК «Київміськбуд» Петро Шилюк.
Будівельна палата України теж відзначила своїх найкращих працівників. Віднині передовиків виробництва нагороджуватимуть медаллю «Золота кельма», і вони матимуть відповідне матеріальне заохочення.
Цікаво, що 98 відсотків нагороджених — прості роботяги, котрі цеглина до цеглини кладуть стiни в новобудовах, незважаючи на погодні умови й соціальні негаразди зводять будинки, де ми облаштовуватимемо сімейний затишок. Інші два відсотки — керівництво. Проте вони теж розпочинали з кельми, але «золотою» вона стає лише з часом.
Андрій ФІЛОНЧУК.