На Кіровоградщині відновлять храм
Свято-Хрестовоздвиженська церква, що в селі Розумівка Олександрівського району, знаменита тим, що тут свого часу розташовувався фамільний склеп родини Раєвських — родичів ученого Михайла Ломоносова. Але в 1965 році церкву було частково розібрано: знято центральний купол, дзвіницю, огорожу з гранітними опорними стовпцями. Храм перетворили спочатку на зерносховище, а пізніше — на склад отрутохімікатів. Нині відновити церкву та внести її до туристичного маршруту Кіровоградщини взявся Мінрегіонбуд. Міністр Володимир Яцуба повідомив, що для реставрації храму з держбюджету виділено 2,4 млн. грн. За два місяці реставраційні роботи мають бути завершені, повідомляє прес-служба Мінрегіонбуду.
Ленін завжди живий
Кримські комуністи таки відстояли пам'ятник Леніну в селі Оленівка, який місцева влада збиралася помістити до підводного музею. Як учора повідомляла «УМ», перший секретар Чорноморського райкому Компартії Віктор Демусенко прив'язав себе до пам'ятника, а лідер комуністів Криму Леонід Грач навіть зв'язався по телефону з міністром із питань надзвичайних ситуацій Нестором Шуфричем. Останній відразу владнав «надзвичайну ситуацію» в Оленівці, давши відповідні вказівки. Вчора в селі силами МНС почали відновлювати пам'ятник на постаменті.
У Севастополі знову міна
У Севастополі неподалік госпіталя Чорноморського флоту Росії за два метри від берега спливла німецька морська якірна корабельна міна типу УМА. За словами помічника начальника управління МНС у Севастополі Сергія Курочкіна, попередньо встановлено, що це міна часів Другої світової війни, її вага 300 кг, тротиловий еквівалент — 50—100 кг. На березі встановлено охорону, оскільки вибуховий механізм міни може спрацювати. На момент верстки номера у місті моряків засідав надзвичайний штаб, де мали вирішити, що робити далі з небезпечною «залізякою».
На Житомирщині — малярія
Такий небезпечний «подарунок» привіз 34-річний чоловік із Московської області, де працював будівельником і заразився. На даний час хворий перебуває в інфекційному відділенні Житомирської райлікарні, а в селі Вертокиївка, де мешкає хворий, проведено епідеміологічне обстеження.
Військові поділяться з цивільними аеродромом
Військовий аеродром «Коломия» спільно використовуватиметься військовою та цивільною авіацією. Це передбачено спільним наказом міністра оборони Анатолія Гриценка та міністра транспорту Миколи Рудьковського. Як зазначили в Міноборони, це значно зменшить витрати коштів військового відомства на утримання аеродрому, сприятиме збереженню його фондів та забезпеченню робочими місцями звільнених військових фахівців, які мають великий досвід роботи за фахом.