Протягом одного тижня на Полтавщині співробітники міліції «вирахували» одразу кількох комп'ютерних рейдерів, які полювали на майно та кошти «рідних» підприємств. Зокрема, у Карлівському районі знайомі з азами програмування працівники одного з товариств із обмеженою відповідальністю брали на абордаж його бухгалтерську програму. Нехитрими маніпуляціями (власне, зміною цифр) в електронних відомостях про обсяги виробленої продукції та її загальний грошовий еквівалент «несуни» ХХІ століття створювали надлишки тієї ж таки продукції, які привласнювали, так би мовити, не відходячи від тепер уже зовсім не віртуальної «чорної» каси... За попередніми даними правоохоронців, у такий спосіб зловмисники безкарно «доїли» своє підприємство кілька місяців, завдавши йому при цьому збитків на суму 12 тисяч гривень.
Ще більшими могли бути збитки від хакерської діяльності 25-річного працівника одного з найбільших підприємств Кременчука. Саме він «запустив» у комп'ютерну мережу акціонерного товариства, на якому працював, вірус, здатний перекручувати чи навіть повністю знищувати базу даних основної облікової системи. Злочинну діяльність доморощеного комп'ютерного «генія» зупинили співробітники міліцейської служби боротьби з економічними злочинами. Вони ж з'ясували: в такий дикунський спосіб молодик хотів «насолити» керівникам підприємства, до яких мав особисті претензії (ті нібито раніше попереджували його про можливе звільнення з роботи).
Тепер одним лише звільненням хакеру відбутися не вдасться. Проти нього порушено справу за ч.1 ст. 361 Кримінального кодексу, що передбачає відповідальність за незаконневтручання в роботу комп'ютерів та комп'ютерних мереж і систем. Отже, зловмиснику вже зараз «світить» солідний штраф або виправні роботи чи обмеження волі строком до двох років. Якщо ж під час слідства буде доведено, що згадене несанкціоноване втручання у комп'ютерну мережу підприємства заподіяло йому істотну шкоду, то підозрюваний (зараз він перебуває на підписці про невиїзд) може одержати до п'яти років позбавлення волі.