Після довгих і безрезультатних перемовин із київською владою приватні підприємці, які ще з 90-х років продають на майдані Незалежності Києва національну символіку, музику та літературу, розпочинають акції протесту. Бажання київської мерії прибрати з головної площі столиці втілення всього українського виникло понад два місяці тому. Мотивація — закінчення 31 серпня договору на оренду землі, на якій розташувалися торгові точки, про що «УМ» писала неодноразово. Наша газета тоді припускала, що запевнення Київської міської адміністрації про єдине бажання лише впорядкувати головну площу столиці не відповідає дійсності. Насправді, писала «УМ», місце хочуть звільнити з інших мотивів. Наприклад, аби поставити туди «своїх» людей.
Однак якщо ранiше у КМДА це категорично спростовували, то тепер про намір поставити на місце торговців українською символікою декілька кіосків заявляють прямим текстом. Принаймні так стверджує один iз приватних підприємців, якого теж не оминула рука столичної мерії, Сергій Тасій. «До нас підходили представники мерії і сказали, що Леонід Черновецький хоче, аби тут стояли ті, хто торгує на центральній площі Києва і в переході. Пропонують нам місце буцімто на Андріївському узвозі. Але, по-перше, там немає вільних точок, а займатися рейдерством, виживаючи звідти продавців, ми не будемо. По-друге, через два місяці узвіз планують реконструювати. Тому кого вони намагаються обманути?!».
Словам пана Тасія можна вірити і зважаючи на слова безпосередньо Черновецького, який з цього приводу заявив таке:«Ніколи, поки я буду мером Києва, на майдані Незалежності, який є символом держави, не буде жодних яток, величезних столів, де продавалося б усе підряд, у тому числі й антисемітська література». Очевидно, про антисемітську літературу міському голові нашептали з космосу й час задуматися, чи і справді не пора залишити вже посаду мера, якщо «дерибан» землі дійшов уже до Майдану. На жаль, не хоче чути Черновецький тих, чиїм мером себе вважає. Отож сьогодні учасники акції протесту мають намір домогтися просто зустрічі з очільником столичної влади, поки що не вдаючись до радикальних методів відстоювання власних прав.
Мало віриться в те, що названий народом Льоня-Космос поспілкується з людьми. Продавців же підтримали не лише кияни, тисячі з яких поставили власний підпис на знак протесту проти дій столичної влади, а і низка відомих в Україні особистостей. Наприклад, народний артист Богдан Бенюк, лауреат Шевченківської премії Євген Пашковський, гурти «Гайдамаки», «Кому вниз» і «Мандри». Схоже, столичному меру цього разу буде важко ігнорувати протести. Адже до останніх долучилися ще й національно-патріотичні сили, які не звикли, щоб до них не дослухалися. Наразі вони теж мають намір нанести Черновецькому лише «візит дружби». Проте якщо останній проігнорує їх, не виключають застосування радикальніших методів. «До сюрпризних витівок столичної влади ми вже звикли, але це переходить будь-які межі. Продавці ж на Майдані стоять не лише за шматок хліба, а й через те, що це справді містечко в місті, де все без винятку — українське, — розповів «УМ» голова київської міської організації УНА-УНСО Ігор Тополя-Мазур. — Нині ми наносимо меру дружній візит, хоча спокійно йому не буде. Якщо ж він не дослухається до наших побажань і продовжуватиме нищити осередок втілення всього українського чи застосує стосовно нас якісь силові методи, тоді перекриватимемо рух на Хрещатику і вдаватимемося і до інших радикальних акцій протесту».