Американська влада та військове командування в Іраку не можуть знайти приблизно 160—200 тисяч одиниць зброї (переважно автоматів АК-47 та пістолетів), які були передані іракським службам безпеки з середини 2004 до кінця 2005 року. Такий висновок міститься у щойно оприлюдненому звіті Контрольно-ревізійного управління Конгресу США. Безслідно розчинилося від третини до половини всієї зброї, яку американці передали іракцям.
Автори звіту стверджують, що відповідальні посадові особи не можуть пояснити, куди зникла майже половина переданої іракцям зброї. Сполучені Штати з початку війни у березні 2003 року і до сьогодні витратили на створення іракського війська і поліції 19,2 млрд. доларів, з яких 2,8 млрд. доларів пішло на придбання зброї та амуніції. Зокрема, було придбано і передано іракцям 185 тис. автоматів Калашникова АК-47 (з них 110 тисяч зникло в невідомому напрямку), 170 тис. пістолетів (з яких тепер не вистачає 80 тис.), та 215 тис. бронежилетів (на цей час 135 тис. «випарувалися»).
У звіті Контрольно-ревізійного управління стверджується, що зброя, особливо на початку війни, розподілялася швидко, хаотично і без дотримання необхідних процедур. Іракська армія та служба безпеки фактично не існували на початку 2004 року. Завдання їх створення було доручене влітку 2004 року генералу Девіду Петраесу, тепер командуючому всіма збройними силами США в Іраку. У звіті говориться, що американська армія до цього часу не в змозі надати документи, які підтверджували б, коли зброя передана, її кількість та назви іракських підрозділів, які її отримали.
Американські аналітики з безпеки впевнені, що тепер ця зброя перебуває в руках іракських повстанців і працює проти армії США. Про це свідчить те, що чорний ринок зброї в Іраку постійно розширюється та зміцнюється за рахунок американської зброї. Певний високий представник Пентагону в розмові з кореспондентом агенції «Франс пресс» підтвердив, що американська зброя обернулася проти саме американців. І навів промовистий приклад: 2004 року в місті Фалуджа була створена іракська військова бригада, яка, отримавши зброю від США, швидко розпалася і стала воювати проти американців.
Пентагон заявив, що проведе власне розслідування стосовно зникнення великої кількості зброї в Іраку.