Медсестер обміняли на снаряди
Стають відомими цілком «матеріальні» причини звільнення Лівією засуджених до страти п'яти болгарських медсестер та палестинського лікаря. Уряд Болгарії позавчора списав лівійський борг за 1984—89 роки у розмірі 56,6 млн. доларів. Власне борг становив 20 млн. доларів, а 36,6 млн. — відсотки до нього. Того ж дня Лівія підписала з Францією контракт на придбання протитанкових снарядів «Мілан» на суму 168 млн. євро. Ці снаряди виробляє європейський консорціум MBDA, найбільший у світі виробник керованих снарядів. Лівія також підписала другий контракт із концерном EADS на поставку системи TETRA для цифрового радіотелефонного зв'язку вартістю 128 млн. євро. Минулої середи французька «Ле Монд» надрукувала інтерв'ю. Із сином лівійського лідера Муаммара Каддафі — Сейфом аль-Ісламом, у якому той визнав, що великий контракт на поставки зброї з Франції був однією з двох умов звільнення медиків.
Білорусь почала виплачувати газовий борг
Принаймні на тиждень погашено російсько-білоруський газовий конфлікт. Учора вранці «Газпром» отримав перший транш у розмірі 190 млн. доларів білоруського боргу за поставлений із Росії впродовж 2007 року природний газ. «Газпром» відтак повідомив про рішення відкласти зменшення поставок газу до Білорусі на тиждень, упродовж якого має бути повернуто весь борг. Президент Білорусі Олександр Лукашенко розпорядився виділити 460 млн. доларів для погашення всієї заборгованості його країни «Газпрому». «Це не сума», — сказав він, — я вперше дозволю собі гучно заявити: Росія хоче приватизувати не лише окремі підприємства, навіть задарма їх прихопити. Вони хотіли б приватизувати всю нашу країну».
Казахстан збудує власні АЕС
Уряд Казахстану виділив кошти на розробку техніко-економічної документації для побудови першої АЕС неподалік міста Акатау. Атомну станцію планується здати в експлуатацію до 2015 року, передає РІА «Новості». Крім того, є наміри в найближчі десятиліття звести за бюджетний кошт ще три АЕС — одну на півночі країни і щонайменше дві — на півдні, повідомив агенції «Регнум» заступник міністра енергетики та природніх ресурсів Казахстану Алмасадам Саткалієв.
Нагадаємо, що на сьогоднi Казахстан не має своїх атомних станцій.
То чи є життя на Марсі?
Сьогодні з мису Канаверал Флорида (США) має стартувати ракета «Дельта-2» із космічним зондом «Фенікс». «Фенікс» візьме курс на Марс, щоб нарешті встановити, чи на Червоній планеті могли розвинутися якісь форми життя. Цю космічну місію підготувала НАСА спільно з Арізонським університетом. «Фенікс» має здійснити посадку на арктичній рівнині на північній півкулі планети. Летітиме він до Марса до 25 травня 2008 року.
Горять ліси Європи
Європейська Комісія повідомила, що впродовж року в ЄС вигоріло 337 тис. 600 га лісів, більшість із них — під час спеки в липні. В цю цифру не входять втрати від лісових пожеж останніх днів на Канарських островах, в Італії та Греції. Найбільше лісів — 222 тис. 900 га — цього року забрали пожежі в чотирьох європейських країнах: Болгарії, Хорватії, Греції та Італії.