Трагічні події, що розігрались на території Ладижинської теплоелектростанції, мимоволі примусили згадати канонічну сюжетну схему детективної белетристики, яка отримала назву «вбивство у замкнутій кімнаті». Прийшовши вранці на роботу, начальник гідроцеху згаданої ТЕС застав на підлозі виробничого приміщення труп змінного механіка. Тіло лежало в калюжі крові, а малопомітна рана вказувала, що із життя він пішов не добровільно. Однак хто міг убити чоловіка всередині режимного об'єкта, який хоч і має в периметрі близько чотирьох кілометрів, але охороняється воєнізованою вартою день і ніч?
То лише в романах Агати Крісті чи Конан Дойля таку ситуацію можуть розгадати тільки геніальні детективи. В реальності вона особливих труднощів не являє — досить звичайної професійної роботи оперативників. Звісно, теоретично припускалось, що зловмисник міг проникнути на територію ззовні, проте першими в поле зору потрапили особи чітко визначеної обмеженої групи — всі, хто працював під час нічної зміни. Ретельне вивчення поведінки працівників упродовж роботи, їхніх маршрутів, опитування, хто кого де бачив (або навпаки — не бачив), дуже швидко звузили коло до однієї особи, водночас виявивши деякі особливості дотримання дисципліни на небезпечному виробництві. З'ясувалося, що боєць воєнізованої охорони був відсутній на посту понад годину, зокрема пропустив контрольну перевірку.
На допиті він не зміг логічно пояснити причину відсутності. Відтак слово за словом його «розкололи». За даними Центру зв'язків iз громадськістю УМВС області, підозрюваний розповів, що спочатку відлучився, аби там же, на режимній території, випити з потерпілим по чарці. Потім між ними виникла сварка, під час якої потерпілий нібито погрожував, що звільнить свого візаві з роботи за різні порушення. Затаївши образу, останній уночі зайшов до гідроцеху і вистрелив у «кривдника» з незареєстрованої дрібнокаліберної рушниці (яку, до речі, зберігав на електростанції!), а потім знову зайняв місце на посту.
На щастя, станція нормально працювала в штатному режимі. А якби в гідросистемі раптом виникли неполадки, що вимагали б негайного втручання спеціаліста, то про можливі наслідки краще промовчати.