Похід на аеропорт, а також скликати власний Майдан, мешканці сіл Щасливе та Гора Бориспільського району обіцяють у тому випадку, якщо влада не зверне увагу на їхню проблему. Втрачати їм нічого, адже нахабним чином у них забрали найцінніше — землю. До таких радикальних дій простих людей спонукало те, що їхні попередні протести, коли вони перекривали трасу, пікетували Київський обласний господарський суд тощо, не дали бажаного результату. Справжні власники земельних ділянок найближчим часом збираються звернутися з листами до Президента Віктора Ющенка та Прем'єр-міністра Віктора Януковича по допомогу.
Річ у тім, що ще десять років тому прості селяни реорганізували місцевий радгосп у КСП. Його засновниками стало близько тисячі трудівників села, які все життя пропрацювали в радгоспі, тобто знали ціну важкій праці на землі. Проте розквітнути новому підприємству не судилося. Без згоди членів КСП із його балансу списали техніку, виникли якісь борги. Щоб розслідувати ці махінації, селяни подали низку судових позовів, але...
...Механізм процедури банкрутства було запущено. На той час значна частина паїв селян уже була приватизована і мешканці сіл отримали державні акти про право власності на землю. Але на землю, яка полита людським потом, в окремих ділків були зовсім інші плани: навіщо сіяти пшеницю на численних гектарах неподалік столиці, коли можна набудувати тут котеджних містечок для «крутеликів». Саме тоді, на землю селян накинула оком така собі фірма «Укрфінком», i вже невдовзі саме її визнають власником усіх земель підприємства, разом з уже приватизованими паями. Завдяки надуманому позову спритних ділків до КСП, тисячі гектарів землі, вартість яких нині сягає мільярда доларів (!), їм фактично подарував Автозаводський райсуд міста Кременчук. Перли постанови: «Зобов`язати Бориспільську райдержадміністрацію прийняти розпорядження про передачу безоплатно (!) у власність АТВП «Укрінфонком» наступних ділянок»... I далі перелік омріяних гектарів.
«Уся схема поступового захоплення земельних ділянок, які за законом мають належати людям, відбувалася за рішеннями суддів. Після початку процедури банкрутства люди, які були власниками паїв, штучно були усунені від рішення подальшої долі цієї землі. Люди не знали, що відбувається з їхніми земельними ділянками, за їхніми спинами було підписано договір купівлі-продажу земельних ділянок за сумнівно низькими цінами», — пояснив журналістам нюанси оборудки адвокат, член ради Київського юридичного товариства Олександр Плахотнюк, який узявся захищати інтереси селян.
Земельні махінації у Бориспільському районі зацікавили й відомого правозахисника Юрія Кармазіна. Депутат Верховної Ради ІІ-ІV скликань готовий підтримати селян у цьому земельному конфлікті, коли вони через суд позиватимуться до тих суддів та судів, які одним махом та ще й «іменем України» позбавили людей конституційного права на землю. На думку пана Кармазіна, варто поставити питання про розформовування Автозаводського суду Кременчука, Господарського суду Києва і Господарського суду Київської області, які винесли неправомірні рішення в даному питанні. Адже майнові права КСП «Бориспільське» не розповсюджувалися на землю селян, вона, за законом, належала людям, які одержали свідоцтва про земельні паї.
Окрім незрозумілих рішень судів, дивує відсутність реакції органів прокуратури. Люди кажуть, що районна прокуратура, до якої вони неодноразово зверталися, навіть не намагалася захистити їхні права. Тож, за словами пана Плахотнюка, втрутитися у конфлікт i з'ясувати обставини оборудки має Генпрокуратура, у якої для цього є всі важелі та можливості. Саме тоді вищезгадані рішення судів можуть бути переглянуті і скасовані за нововиявленими обставинами. Але поки що «правопохоронці» вперто закривають очі на зухвале порушення конституційних прав громадян.
У тому, що повернути ситуацію в правове поле можна лише тоді, коли суд вищої інстанції скасує рішення Автозаводського суду міста Кременчука, переконаний депутат Бориспільської міськради Юрій Федун. «Саме від недолугого рішення Автозаводського суду відштовхувалися всі інші суди, виносячи власні рішення, — зазначив «УМ» пан Федун. — Якщо перше рішення суду буде скасоване, інші рішення стануть недійсними. I тоді цьому рейдерству буде покладено край. Затягувати тут не можна, інакше люди вила дістануть!»
Те, що люди мають право відстоювати свої наділи, переконані i в Київському обласному управлінні земельних ресурсів. Начальник управління землеустрою Марія Маноха запевнила «УМ», що вирішити проблему має суд вищої інстанції. За її словами, «Держкомзем став заручником ситуації», адже саме він видав людям державні акти права власності на землю, а потім мав підкоритися рішенню суду й надати державний акт на право власності юридичній особі. А оскаржити рішення суду посадовці Держземагентства не можуть, бо не є суб'єктами цієї справи».
«Право власності людини на землю гарантує держава i Конституція, тому це питання державного рівня, — каже пані Маноха. — Наразі все можна повернути назад, людям. Адже власники земельних часток паїв мають право на оскарження тих чи інших рішень».
На прохання правозахисників, голова Державного агентства земельних ресурсів Ігор Яцук дав розпорядження райуправлінню земресурсів надати людям максимум інформації та документів. З ними вже працюють адвокати, котрі зголосилися допомогти селянам. А щоб справа не затихла в кабінетах Феміди, люди створили живий пам'ятник порушенню права приватної власності. Переконатися, що стаття 41 Конституції України діє зовсiм не завжди, може кожен, хто їде до аеропорту «Бориспіль». Можливо, звернуть увагу на селян у наметовому містечку і Генпрокурор із головою Верховного Суду. Звичайно, якщо не надто поспішатимуть на літак у черговій державницькій справі...