Про бунт на териконах холдингу «Павлоградвугілля», що вважається контрольованим Рінатом Ахметовим, наша газета писала в номері за 25 липня. Ситуація, яка там склалася, має коріння давнє — понад десять років тому люди, що масово залишалися без роботи, почали серед породи видобувати в незначних кількостях вугілля. І хоч цей заробіток був нелегальним, ніхто проти цього не заперечував. А керівництво шахт до такого промислу навіть ставилося схвально, оскільки вугілля на териконах має властивість самозайматися.
Але на початку цього літа ситуація різко змінилася — на терикони завітали незнайомці в супроводі співробітників служби охорони «Павлоградвугілля» і запропонували в категоричній формі продавати «чорне золото» їм, але за вдвічі нижчою ціною. У разі незгоди пообіцяли привезти сюди інших «териконщиків». Люди пристати на такі умови, певна річ, не могли. Це вилилося у масове невдоволення «териконщиків» перед якими постала загроза залишитися без хоч якогось заробітку. Керівництво «Павлоградвугілля» прийняти цих людей до штату шахт і їхню діяльність таким чином легалізувати категорично не бажає.
А 1 серпня на терикон шахти «Самарська» разом iз невідомими прибули співробітники міліції. Деякі ЗМІ повідомили, що керував цією групою слідчий Павлоградського райвідділу внутрішніх справ, а поруч навіть перебував екс-прокурор міста Тернівки. Однак ніхто своїх посвідчень не пред'являв. Відмовляється від будь-яких коментарів і начальник Павлоградського районного відділу міліції Юрій Редька.
Самі ж люди засвідчують, що правоохоронці діяли зухвало. Так, 18-річного Єгора Сігова вони вдарили головою об автомобіль, заламали руки і наділи наручники. Пенсіонера Григорія Котова били по всьому тілу, заламували руки, затягнули до автомобіля. З рук Вікторії Кузьмінової вирвали мобільний телефон iз вмонтованою відеокамерою, якою вона намагалася зазняти все, що відбувається, викручували руки, штовхали в спину.Також вважає себе потерпілою і Ніна Котова. Усі четверо тепер звернулися зі скаргами на дії співробітників міліції до Павлоградської районної прокуратури. Висновки судово-медичної експертизи щодо характеру ушкоджень у потерпілих мають бути відомими у понеділок.
Тим часом ситуація довкола териконщиків Західного Донбасу політизується. Вже наступного дня після інциденту з міліцією більше сорока їхніх представників завітали до Києва на з'їзд Всеукраїнського об'єднання «Батьківщина», де опинилися у центрі особливої уваги. Також Блок Юлії Тимошенко звернувся до Президента України, правоохоронних органів та громадськості з проханням відреагувати на факт побиття міліціонерами мешканців Дніпропетровщини, які займалися відбором вугілля з териконів.