На столичних кладовищах Київміськадміністрація збирається навести лад. У першу чергу реконструкція зачепить Державний історико-меморіальний Лук'янівський заповідник та Байкове кладовище. Фахівці стверджують, що потреба ремонтних робіт на цих об'єктах назріла давно, проте її завжди відкладали на потім, мовляв, мертві почекають. Утім далі відмахуватись від цієї проблеми стало не лише неприємно, а й небезпечно. «На Байковому кладовищі востаннє реконструкцію проводили років 50 тому, а на Лук'янівському ще давніше. Зараз на них страшно поглянути — огорожа розпадається, освітлення діє лише на центральних частинах: у віддалені темні кутки взагалі ходити небезпечно», — розповіли «УМ» у Головному управлінні ритуальних послуг.
Лук'янівське і Байкове кладовища, одні з найстаріших у Києві, є історичною та культурною цінністю. Свій останній притулок лише на Байковому кладовищі знайшли такі українські поети-класики, як Леся Українка, Павло Тичина, Максим Рильський, Василь Стус, політики В'ячеслав Чорновіл, Володимир Щербицький. Тому недбалість до місця останнього пристанку видатних діячів завжди непокоїла київську громаду. Щоб заспокоїти обурений люд протягом цього року на Лук'янівському й Байковому поновлюватимуть огорожу та водопостачання. На цвинтарях порівняють покриття, прокладуть нові доріжки й замінять зношені ліхтарі. На території Лук'янівського заповідника збудують адміністративні будинки, виставковий зал та музей.
За відновлення Лук'янівського кладовища київській владі доведеться заплатити щонайменше чотири мільйони гривень. Втім адміністрація заповідника обіцяє, що після ремонтних робіт екскурсії по Лук'янівському кладовищу стануть масовішими. Значно менше — близько 1,3 мільйона гривень піде на реконструкцію порівняно впорядкованого Байкового кладовища.
Взагалі протягом цього року в Києві заплановано будівництво другої черги Південного та Биківнянського цвинтарів. А всього на реконструкцію і будівництво кладовищ у Києві міськадміністрація цьогоріч виділить 8,6 мільйона гривень.