Вихід сунітів з уряду Іраку
Провідна політична сила сунітів — Іракський фронт згоди — позавчора вивела зі складу уряду Іраку шістьох своїх міністрів. Відтак iз 40 міністерських портфелів в уряді Нурі аль-Малікі лише два належать сунітам. Зусилля прем'єр-міністра об'єднати ворогуючі фракції, чого від нього вимагають США, зазнали невдачі. Уряд, в якому відсутні представники другої за чисельністю релігійної спільноти країни, не можна вважати урядом національної єдності і він не здатен провести в парламенті закони, потрібні для примирення та розвитку країни.
Іракський фронт згоди має 44 депутати в парламенті Іраку, який нараховує 275 місць. Наразі вони залишаються в парламенті.
Землетруси на Сахаліні та Вануату
Щонайменше дві особи загинули та кілька отримали поранення в результаті землетрусу силою 6,8 бала, який стався на російському острові Сахалін учора о 13.30 за місцевим часом (5.30 ранку — за київським). Епіцентр землетрусу знаходився в Татарській протоці. Найбільшої руйнації зазнала забудова в районі міста Невельськ. На Сахаліні запроваджено режим надзвичайної ситуації. Рятувальні загони з собаками продовжують пошук можливих потерпілих. У результаті землетрусу біля японського острова Хоккайдо виникло цунамі, але висота хвиль не перевищувала 30 сантиметрів.
Землетрус силою 7,2 бала вчора стався також на острівній державі Вануату, яка знаходиться в південній частині Тихого океану. Є руйнації, але обійшлося без жертв.
Росія штурмує Північний полюс
Учора батискафи «Мір-1» та «Мір-2» з трьома особами на борту кожного спустилися на глибину 4261 метри в районі Північного полюсу, взяли пробу грунту та залишили на дні російський прапор. Росіяни намагаються «застовпити» Північний полюс і привласнити території, які на цей час вважаються міжнародними водами. Як відомо, під океаном зосереджено 20 відсотків світових запасів газу та більш як 10 мільярдів барелів нафти.
Якщо фокус iз доведенням в ООН того, що Північний полюс є продовженням російського Сибірського континентального шельфу вдасться, то територія Росії збільшиться на 1,2 млн. кв. км, що приблизно дорівнює території Західної Європи.
Американці воюватимуть у Пакистані?
Найвірогідніший кандидат у президенти США від Демократичної партії Барак Обама заявив учора, що в разі приходу до влади виступатиме за відряження американського військового контингенту до Пакистану. Він розкритикував антитерористичну лінію Джорджа Буша і запевнив, що залишки «Аль Каїди» перебралися з Афганістану до Пакситану. Ця заява вже спричинила протест влади Пакистану.