Колишній начальник політичної в'язниці «червоних кхмерів» Канг Кек Леу на прізвисько Дуч став першим з колишнього комуністичного керівництва Камбоджі, хто постане на судовому процесі у справі про репресії в цій країні, повідомляє Бі-Бі-Сі. Його буде судити трибунал, який створений спільно з ООН. У роки правління «червоних кхмерів» Дуч завідував в'язницею S21 у столиці країни Пномпені, де тисячі людей піддавали тортурам, а потім убивали. На узгодження та підготовку процесу було витрачено багато років. Виклик до суду 65-річного Дуча є першим конкретним кроком до початку розгляду справи про злочини комуністичного режиму «червоних кхмерів».
«Червоні кхмери», які діяли за зразками комуністичних чисток у Китаї 60-х та 70-х років, перебували при владі в Камбоджі, яка на той час називалася Кампучія, з 1975 по 1979 рік. За такий короткий час вони встигли винищити приблизно два мільйони осіб, тобто третину мешканців країни. Люди гинули як безпосередньо від політичного терору та репресій, так і в результаті голоду та епідемій, до яких призвела політика «червоних кхмерів». Суду, серед іншого, належить дати оцінку періоду перебування при владі «червоних кхмерів» та визначити, чи їхні дії можна кваліфікувати як геноцид.
Окрім Дуча, обвинувачення подало запит про виклик ще чотирьох підозрюваних, прізвища яких не розголошуються. Сам Дуч із 1999 року перебуває у військовій в'язниці. Наразі відомо, що з 16 тисяч осіб, які потрапили в керовану ним в'язницю S21, у живих залишилося лише семеро. Про долю решти можна дізнатися в музеї, який створено на місці в'язниці. Більшість із них була страчена на так званих полях смерті поблизу столиці. Не відомо, чи вдасться викликати до суду інших підозрюваних, оскільки всі інші колишні лідери «червоних кхмерів» у Камбоджі перебувають на волі, повідомляє з Пномпеня кореспондент Бі-Бі-Сі Гай Делоні.