Сміття, котре черкащани традиційно залишають на пляжах міста та в прибережній зоні, звично плутаючи її зі сміттєзвалищем, таки вилізло їм боком: після дощів, які змили в Дніпро цей бруд, у річковій воді біля Черкас завелася і розкошує кишкова паличка.
Як заявляють фахівці Черкаської міської СЕС, взяті проби води свідчать, що вміст кишкової палички є загрозливим для людей і може призвести до гострих кишкових захворювань, таких, приміром, як дизентерія та черевний тиф. За результатами проведеного лабораторного дослідження дніпровської води, взятої у Дніпрі біля пляжів у мікрорайонах «Центральний», «Митниця» та «Дахнівський», вміст кишкової палички перевищує допустиму норму в 10—15 і навіть 100 разів. Тож комісія з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Черкаського міськвиконкому прийняла рішення про заборону купатися у воді по всій прибережній зоні Кременчуцького водосховища. Так що нині черкаські пляжі порожні.
«Незадовільний санітарний стан пляжів, безлад, що там коїться, призвів до загрозливого для здоров'я людей забруднення води у прибережній зоні. Приватні особи, які взяли в оренду пляжі, занедбали їх так, що в міської влади не залишається іншого виходу, як розірвати з ними договори оренди», — каже перший заступник міського голови Черкас Микола Шкарабура.
«Оскільки численні перевірки спеціалістами міськвиконкому територій у прибережній зоні та приписи орендарям із вимогою прибрати та облаштувати орендовані пляжі залишаються без реагування, міська влада вдасться до радикального методу і показово розірве один-два договори з орендарями пляжів. Після цього всі інші орендарі змушені будуть прибирати свою територію», — додає заступник міського голови Черкас Сергій Гура. За його словами, до цього чорного списку міськвиконкому потрапили приватні підприємства «Агрополіс», «Сокіл», «Універсалагросервіс» та санаторій «Україна».