Десятки тисяч іракців позавчора ввечері — всупереч підвищеним вимогам безпеки та комендантській годині — висипали на вулиці Багдада та інших міст, щоб відзначити перше для країни спільне свято за всі роки війни — перемогу збірної Іраку з футболу у фіналі Кубка Азії. За телетрансляцією з Індонезії стежили мільйони іракців. Долю гри з командою Саудівської Аравії вирішив єдиний забитий м'яч. Очманілі від радості натовпи, попри урядову заборону, відкрили стрілянину в повітря.
Свято перемоги об'єднало всі три головні релігійно-етнічні групи країни — шиїтів, сунітів та курдів. Святкував увесь Ірак: від Басри — на півдні до Курдистану — на півночі. Юрби вболівальників розмахували національними прапорами і вигукували гасла «Хай живе Ірак!» та «Багдад переміг!». Більшість чоловіків одягнули футболки в національних кольорах: червоний, білий і чорний.
Під час подібного святкування минулого тижня з нагоди перемоги у півфіналі чемпіонату Азії було здійснено два теракти, які забрали життя 50 осіб, та ще троє людей загинули і 19 отримали поранення в результаті «святкової» стрілянини. Цього разу обійшлося без замахів, але, знову ж таки, «салюти» з гвинтівок та автоматів закінчилися смертю чотирьох осіб, а десятки отримали поранення, повідомляє агенція «Ассошіейтед пресс».
Влада заборонила рух автомобілів незадовго до початку гри і до ранку вчорашнього дня. Поліція в південно-західній частині Багдада затримала на КПП терориста-самогубцю на машині з вибухівкою, яку він хотів детонувати в натовпі вболівальників.
Іракці любовно «охрестили» свою збірну «левами двох рік». Ці «леви» з Межиріччя впродовж трьох тижнів зробили для об'єднання країни більше, ніж політики та військові за всі роки війни. Тепер прем'єр-міністр Іраку Нурі аль-Малікі намагається видати успіх збірної як ознаку підтримки його уряду народом. Державне телебачення Іраку повідомило, що уряд винагородить кожного гравця збірної премією в розмірі 10 тис. доларів. Президент Іраку Джалал Талабані заявив, що від себе також преміює кожного гравця 10 тисячами «зелених», а автора вирішального голу, араба-суніта Юніса Махмуда — подвійною винагородою. Більшість гравців збірної Іраку є арабами-шиїтами.