Помер поет. Поет кіно...

31.07.2007
Помер поет. Поет кіно...

Інгмар Бергман. Фото 1957 р.

      Легендарний шведський кінорежисер, театральний постановник, сценарист та письменник Інгмар Бергман помер учора у віці 89 років у своєму будинку на шведському острові Фааро. Про це агенції новин ТТ повідомила донька митця Ева.

      Бергмана вважали одним із метрів світовою кінорежисури. Його складні психологічні фільми користувалися успіхом як на фестивалях, так і серед широкої публіки. Більшість із його робіт належить до золотого фонду світової кіно. Свій неперевершений талант — розкривати глядачеві глибини людської душі — майстер продемонстрував у більш ніж 40 стрічках.

      Бергман був однією з ключових фігур сучасного кінематографа. Його дев'ять разів номінували на «Оскара», тричі стрічки талановитого шведа нагороджували цією статуеткою в категорії «Кращий закордонний неангломовний фільм».

      Інгмар Бергман народився в родині лютеранського священика, який обслуговував королівську родину. В дитинстві отримав дуже суворе виховання. Його дитячі переживання були частково відображені у стрічці «Фанні і Олександр» (1982). Вікном у світ для малого Інгмара став театр.

      Бергман здобув акторську та режисерську освіту в Стокгольмському університеті. Перший зі своїх фільмів під назвою «Криза» зняв 1946 року. Світову славу здобув завдяки четвертій кінороботі — «Сьома печать» (1957р.).

      Кінокритики називали Бергмана «поетом кіно». За уявленнями шведа, кіно та театр були втечею від родинного життя, де особисті почуття пригнічувалися.

      Режисер був одним із батьків того напрямку, який тепер визначають терміном «авторське кіно». Головними питаннями, які він розробляв у своїх стрічках, були любов, смерть та Бог. Улюбленою темою — психологічний зрив (фільм «Обличчям до обличчя»). Після зйомок цієї стрічки Бергман сам пройшов через стадію психічної хвороби, тривалий час перебував у психіатричній лікарні в Німеччині.

      Бергман мав репутацію людини зі складним характером. Він був п'ять разів одруженим, батьком восьми дітей. Однією з його супутниць життя була шведська акторка Лів Ульман, яка і виконала кращі жіночі ролі в фільмах видатного митця.

      ...Цей чоловік самотужки наніс свою країну на кінематографічну мапу світу.

  • Майдан біля Кремля

    Російські активісти активно вивчають «матбазу» масових протистоянь із правоохоронцями: щити, балаклави, коктейлі Молотова... За прикладами, благо, далеко ходити не треба: поряд, якихось шість сотень кілометрів, — Україна, де досвідчені товариші покажуть, навчать, передадуть досвід. >>

  • Кремлівська «Зміна»

    Лідер партії «Зміна» (Zmiana) Матеуш Піскорський не знав, що його партію фінансували російські спецслужби — така лінія захисту польського політика, заарештованого у Польщі за шпигунство та поширення антиукраїнських настроїв. Прокуратура і Агенція внутрішньої безпеки стверджують, що все було саме навпаки. >>

  • Потрібні робочі руки

    На тлі низького безробіття та великої кількості вакансій чеський уряд започаткував нову державну програму запрошення іноземних фахівців, повідомляє «Радіо «Свобода». Ідеться передусім про кваліфіковану робочу силу, яка зможе закрити прогалини на чеському ринку праці, а головним джерелом таких фахівців чехи бачать Україну. >>

  • З голоду не помрете, але паски затягуйте

    Міністри фінансів країн єврозони та представники Міжнародного валютного фонду після 11-годинних переговорів у Брюсселі домовилися вчора про новий транш допомоги для Греції в 11,5 млрд. доларів (10,3 млрд. євро) та реструктуризацію боргу, повідомляє Бі-Бі-Сі. >>