Про те, що потужні лікувальні заклади міста треба забезпечити електрогенераторами, в українській столиці говорили давно. Особливо гостро питання постало після випадку, який стався у жовтні 2005 року в інституті серцево-судинної хiрургiї імені Амосова. Через ушкодження підземного електрокабелю величезна медична установа протягом двох годин залишалася на свічково-ліхтариковому освітленні. Працівники інституту розповідали, що найбільше боялися за здоров'я двох прооперованих малюків, які лежали в реанімаційному відділенні. Діти не могли дихати самостійно — за них легені вентилювали апарати. Коли ж апарати зупинилися, медсестри та лікарі по черзі вентилювали легені вручну протягом цілої години(!!!), аж поки рятувальники не привезли мобільні джерела живлення та стаціонарну електростанцію.
Буквально два місяці потому інститут знову лишився без електрики — на півтори години. Те, що в обох випадках обійшлося без жертв, медики називали дивом. І вимагали якнайшвидшого встановлення автономних джерел електропостачання — не лише в «сердечному» інституті, а й в інших. Тодішній мер Києва Олександр Омельченко навіть збирався виділити гроші на цю благородну справу, але щось не склалося...
Тепер за рішенням столичного міського голови Леоніда Черновецького, кожен медичний заклад Києва має забезпечуватися дизельним генератором.
Як повідомляє прес-служба КМДА, проектуванням і встановленням автономних електростанцій займається комунальне підприємство «Інженерний центр», яке вже отримало на ці потреби 11,9 мільйона гривень з міського бюджету. Втім коштів вистачило лише на проектування резервних джерел електропостачання на 38 об'єктах та на встановлення техніки у дев'яти лікарнях: пологових будинках № 5 і № 7, станції швидкої медичної допомоги та медицини катастроф, шпиталі інвалідів ВВв, лікарні швидкої медичної допомоги, клінічній онкологічній лікарні тощо. Роботи зі встановлення генераторів на дев'яти об'єктах, за словами замовників, виконані на 90—95 відсотків — залишається тільки здійснити останню перевірку та передати техніку на баланс лікарень.
Водночас 29 столичних лікарень досі чекають своєї черги на генератор, серед них — багатостраждальний інститут Амосова. На автономні установки для них зі столичного бюджету потрібно виділити ще близько 35 мільйонів гривень. Це питання депутати Київради планують розглянути восени.