За кордон? Ваш талон!
З 1 серпня і до 27 вересня, мандруючи до інших країн, на українському кордоні треба буде заповнювати картку тимчасового обліку. Громадянин, якому на момент виїзду виповнилося 18 років, повинен буде записати до картки своє прізвище, ім'я й по батькові, паспортні дані, повну адресу й поставити підпис. Це робиться на виконання вимог Закону «Про внесення змін до Закону України «Про вибори народних депутатів України», пояснюють у прикордонній службі.
Хрест на імператрицю
Учора козаки з шести областей на чолі з верховним отаманом Українського козацтва Ігорем Вардинцем відтіснили від входу охоронців будівельної фірми і провели виїзну надзвичайну раду козацтва для обговорення ситуації, викликаної спробою спорудити пам'ятник російській імператриці. Як заявив отаман Чорноморського козачого товариства Сергій Гуцалюк, «на цій святій землі має стояти козача церква», як і було намічено владою міста незабаром після звільнення українськими козаками і російськими військами фортеці Хаджибей від турецького гарнізону. Представники козацтва з Черкас, Вінниці, Херсона, Луганська, Чернівців і Тернополя встановили на площі хрест, освячений духівником Українського козацтва о. Віталієм (УПЦ Київського патріархату), і провели в міськраді зустріч з віце-мером Одеси Вахтангом Убірією.
Після «взяття» Рейхстагу — «Арсенал»
Відповідну постанову Кабінет Міністрів України прийняв на засіданні 26 липня. Як повідомила прес-служба Міністерства культури і туризму України, переможцем тендеру на проведення робіт із реставрації комплексу «Мистецький арсенал» стала компанія «Штрабаг» (Strabag, Австрія—Німеччина). Вона реконструювала німецький Рейхстаг, будівлю австрійського парламенту та Історичного музею у Відні.
Замість «стрілки» — ніж
Подія вразила своєю нахабністю. Злочинець скоїв розбійний напад на «бютівця» Олександра Юр’єва близько 20-ї години вечора на порозі квартири останнього, незважаючи на те, що на вулиці було світло. Спочатку нападник влучив ножем у руку, однак потім завдав ще кілька ударів у живіт. У результаті чоловік отримав серйозні травми кишечнику та печінки, а операція тривала кілька годин і завершилася пізно вночі.
А що Кремль скаже?
Як розповів голова правління громадської організації «Європейська хвиля» Олександр Мартинчук, Сусарова на початку червня затримала міліція на вокзалі «Київ-Пасажирський». Без пред'явлення обвинувачень, правоохоронці утримували чеченця в слідчому ізоляторі №13. 20 липня Солом'янський районний суд Києва постановив, що Сусаров повинен утримуватися в СІЗО № 13 до надання російською стороною документів про порушення проти нього кримінальної справи на території Росії, передає агенцiя «Українські новини».
Олімпіада як підстава для загарбання нових територій?
Російські ЗМІ розповсюдили інформацію, що їхня країна, не питаючи дозволу Грузії, планує розмістити кілька об'єктів будівельного комплексу Олімпійських ігор 2014 року в Абхазії, яка офіційно є грузинською територією. На території бунтівної грузинської автономії росіяни, за повідомленням «Нєзавісімой газєти», запланували звести підприємства з виробництва цементу й цегли. А також із добування гальки для олімпійського Сочі.
Катастрофи ніби й не було
Доповісти про стан справ із завершенням робіт з очищення території під Ожидовим від фосфору та ймовірних причин аварії потяга до місцевих нардепів приїхали міністр з надзвичайних ситуацій Нестор Шуфрич і віце-прем'єр-міністр Олександр Кузьмук. Головний месидж, який озвучив останній посадовець, — ліквідація завершена у встановлений Президентом Віктором Ющенком десятиденний термін. «Потяг із фосфором має спеціальний статус і зараз прямує до державного кордону України, — наголосив Кузьмук. — Ми це зробили. І зробили на межі неможливого!»
П'ять років стресу
77 вбитих, серед яких 28 дітей. 292 поранених, серед яких 136 неповнолітніх. Це страшні підсумки святкового авіашоу, яке назавжди закарбується в пам'яті українців, як одна з найбільших трагедій останніх десятиліть. Попри те що з часу авіакатастрофи минуло п'ять років, очевидці кажуть, що досі при згадцi про ті події стає страшно.